Florbalistky vyhrali krajský šampionát a postupujú na celoslovenský

12. Február 2018 · Autor: admin

Naše dievčatá z Gymnázia I.Kraska v Rimavskej Sobote vyhrali 7.februára 2018 v Detve krajský turnaj stredných škôl vo florbale. Krajského šampionátu sa zúčastnilo 7 víťazov z okresných kôl z 2 gymnázii v Banskej Bystrici, po jednom zo Zvolena, Žiaru nad Hronom, Revúcej a Rimavskej Soboty.

Zápasy sa hrali v detvianskej hale na 2×10 minút a v každom družstve nastúpili na plochu 5 hráčok a jedna brankárka. Za naše dievčatá z GYMIKU nastúpili na zápasy tieto hráčky: brankárka- Veronika Bolhová, obrana-Martina Gondová, Kristína Singlárová, Lenka Kyzeková, Petra Stellerová, stredové hráčky- Beáta Ružičková, Anna Kureková, útok- Kristína Čintalanová, Andrea Vašová, Linda Szőkeová, Alexandra Korytiaková.

V základnej skupine hrali proti sebe družstvá: Rimavskej Soboty, Zvolena, Šporotvého gymnázia z Banskej Bystrice s týmito výsledkami: RS- Športové gymnázium BB  4:2, RS – Zvolen  2:1. Potom hrali semifinálový zápas prvý najlepší z prvej skupiny s druhým najlepším z ďalšej skupiny. Aj tu naše dievčatá excelovali výsledkom:  RS- Žiar nad Hronom  4:2.

Vo finále sa opäť stretli súperi z prvej skupiny:  GYMIK RS – Zvolen.  „V prvom polčase sme dostali gól a nedarilo sa nám dorovnať až do druhého polčasu. V druhom polčase, asi 4 minúty pred koncom, sa nám našťastie podarilo dať gól a teda stav bol 1:1. Zápas sa skončil remízou a rozhodnúť sa malo v nájazdoch. Nasledovali nájazdy s týmito hráčkami: Kristína Čintalanová, Beáta Ružičková, Andrea Vašová. Gól však vsietila iba Vašová, a keďže súperkám sa podarilo z troch nájazdov tiež dať len jeden gól, stále bola remíza ! A tak mal rozhodnúť  štvrtý nájazd. Kristína Čintalanová neminula bránku a dala gól. Súperovi sa nepodarilo skórovať a teda zápas sme vyhrali my- z Rimavskej Soboty 2:1,“ vyjadrila sa hráčka Andrea Vašová.

Rimavská Sobota si týmto krajským prvenstvom  vybojovala postup na Majstrovstvá SR, ktoré sa budú konať  v dňoch 9-10. mája 2018 v Starej Ľubovni. Na súpiske GYMIKU bude aj Natália Hroncová, ktorá s dievčatami bojovala aj na okresnom kole. Počas krajského šampionátu  bola chorá a povzbudzovala spoluhráčky z postelе a pritom dúfala, že v máji už na slovenských majstrovstvách budú hrať v plnej zostave.

Zdroj: Andrea Vašová