Fotopríbeh: Kačky pri tomašovskom moste

9. Február 2018 · Autor: admin 

Divé kačky sú dlhé roky už nedielnou súčasťou zimnej Rimavskej Soboty. Zlé jazyky tvrdia, že je to odvtedy, ako zrušili výrobu v istom gumárenskom závode. Vraj, aj vzduch je pre dýchateľnejší, odkedy už nedymí komín na vrchnom konci mesta. Príroda na jednej strane ožíva a počet obyvateľov na druhej klesá…

Viacerí obyvatelia si z roka na rok všímali, že severské kačky začali pribúdať najmä v okolí hojdacích mostov. Tu ich deti či ochotní rodičia kŕmia a tešia sa ich vodnému boju o kúsok rožka či suchého chleba. V ostatnej dobe sa začínajú divé káčery  so svojimi družkami ukazovať aj pri kamenných mostoch.

Tu, pri výpustoch Tormášovského či Sodomského potoka, kde nikde Rimava nezamŕza, si ohrievajú zmrznuté pierka aj počas chladnejších dní. Dokonca počas najväčších fujavíc sa schovávajú pod betónový most pri Tomašovej. Mnohí okoloidúci či idúci domov na sídlisko Západ  ich kŕmia priamo z tohto rušného mosta. Prinášame vám zábery na kúpajúce sa kačky z jedného chladného januárového podvečera.

Autor: Viliam Vaš, foto: autor, M. Kanalová

 

Publikované 9. 2. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.