Anketa: Najviac hlasov súčasný primátor

6. Február 2018 · Autor: admin 

Nedávno sme na Gemerlande vydali anketu, v ktorej sme sa vás pýtali: Ktorá z osobností má najväčšiu šancu stať sa primátorom Rimavskej Soboty? Zapojilo sa do nej 281 čitateľov. Najviac z nich hlasovalo za súčasného primátora. Ten získal 158 hlasov (53%).

Druhý skončil podnikateľ Radovan Ceglédy s počtom 62 hlasov (22%), tesne za ním iná osobnosť, ktorej ste dali 58 hlasov. Juraj Matyinko z kapely Maduar získal 7 hlasov. Šiesti hlasovali za odpoveď: Je mi to fuk, voľby ma nezaujímajú. K tejto ankete sa ešte vrátime, pretože nás na jeseň čakajú komunálne voľby.

Naša ďalšia anketová otázka sa týka výstavby väznice na Sabovej. Ako je známe, v tejto lokalite by mala vyrásť väznica s kapacitou 832 miest pre výkon trestu odňatia slobody mužov, a to v minimálnom, strednom aj maximálnom stupni stráženia (vrátane doživotných trestov) a zároveň so zachovaním výkonu trestu odňatia slobody aj na otvorenom oddelení. Plánujú tam zriadiť aj detenčný ústav. V tejto súvislosti sa zo strany verejnosti objavili rôzne protichodné názory. Jedni projekt hodnotia pozitívne, iní tvrdia, že nová väznica pre domácich neprinesie žiadne pracovné miesta, iba zhorší život v meste. A kvôli tomu sa sem nebudú hrnúť ani investori.

Preto nás v ankete zaujíma: Súhlasíte s tým, aby na Sabovej postavili väznicu? Na výber máte z niekoľkých možností, takže môžete hlasovať.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 6. 2. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.