Februárové novinky na knižnom trhu

3. Február 2018 · Autor: admin 

Máme tu ďalší zimný mesiac, ktorý si môžete spríjemniť s dobrou knihou v ruke. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša februárové novinky na knižnom trhu. Nenechajte si ujsť ani Akciu MARENČIN- zľava 15% na všetky tituly vydavateľstva MarenčinPT. Akcia platí počas celého februára.

A tu sú už knižné novinky: Petra Hederová-Milovanie s vanilkou, Jarmila Slováková-(NE)VERNÁ, Heather Harphamová-Kľukatá cesta za šťastím, Mirka Zlatníková-Mária Terézia, Miluj a panuj,Colleen Hooverová-končí sa to mami, Jodi Picoultová-Veľké maličkosti, Katarína Pivarčiová-Láska zvoní vždy dvakrát, William Paul Young-Lži o Bohu, ktorým sme uverili. Deťom a mládeži sú určené knižky Lovkyňa čarodejníc, Príšerný učiteľ: Šokujúca veda.

Ak máte radi históriu, určite vás zaujme kniha Mária Terézia, Miluj a panuj. Napísala ju Mirka Zlatníková.  Kniha mapuje prvé roky panovania Márie Terézie. Vo veľmi mladom veku si vydupala svoju veľkú lásku Františka Lotrinského, hoci vydať sa z lásky napokon dovolila len jedinému zo svojich mnohých detí. Pre svoju sobášnu politiku si tak vyslúžila prezývku „svokra Európy“.

Mária Terézia bola jednou z prvých žien v dejinách, ktoré sa dostali do konfliktu medzi rolou matky, manželky a panovníčky. No zároveň jednou z mnohých, ktorým po prvej láske vstúpila do života druhá, ešte osudovejšia než tá prvá. Koľkokrát v živote môže dať človek prednosť citom pred záväzkom?

Kniha zachytáva súkromný život Márie Terézie, začiatok jej cesty ako panovníčky, ale aj spletité politické zákulisie na cisárskom dvore. Spolu s knihou vznikol aj dvojdielny televízny film.

Wm. Paul Young vo svojich celosvetových bestselleroch Chatrč, Rázcestia a Eva vykreslil trojjediného Boha prekvapivým a poučným spôsobom, ktorý možno naštrbí naše hlboko zakorenené predstavy o ňom, ale je vždy zameraný na večnú podstatu Božej lásky, ktorá objíma všetko a každého.

Vo svojej prvej nebeletristickej knihe s názvom Lži o Bohu, ktorým sme uverili, nás Paul Young opäť pozýva, aby sme konfrontovali svoju predstavu o Bohu, tentokraz prostredníctvom Biblie, teologickej diskusie a osobných zážitkov. Strany tejto knihy sú pozvaním k úvahe o zázračnosti a láske večného Boha.

Paul nás povzbudzuje, aby sme prehodnotili svoje presvedčenie, ktoré považujeme za pravdivé, a zvážili, či v niektorých prípadoch nemôže ísť o lož, napríklad: Boh nie je dobrý, Boh žehná moje názory, Boh je zo mňa sklamaný, Boh stvoril (moje) náboženstvo, Boh ma opustil v mojom utrpení, Boh je sám. Cieľom tejto knihy nie je kontroverzia, ale konverzácia. A predovšetkým je to kniha o bezpodmienečnej, neúnavnej a nekonečnej láske Boha.

„Netvrdím, že všetko, čo predkladám čitateľom v tejto knihe, je určite a jednoznačne tak. Sú to skôr „ochutnávky“ rozsiahlejších rozhovorov. Možno sa stotožníte iba s niektorými z tém. Možno s niektorými mojimi závermi budete súhlasiť a s inými nie. Niektoré myšlienky vás môžu hlboko zasiahnuť, iné sa vám budú zdať naivné a nezmyselné. V tom tkvie zázrak jedinečnosti našich ciest a krása dialógu a vzťahov,“ hovorí autor.

Ženy určite zaujme román Milovanie s Vanilkou. O čom je? Čerstvo rozvedená Lena sa cez sociálne siete zoznámi s Marcelom, ženatým podnikateľom a šarmantným pretekárom, ktorý navyše žije päťsto kilometrov od nej. Zamilujú sa do seba a začnú plánovať spoločnú budúcnosť.

Postupne vyplávajú na povrch problémy vzťahu na diaľku. Lena má výčitky svedomia, že láka Marcela preč od detí. A aby prekážok nebolo málo, vyjde najavo, že Marcel má v intímnej oblasti špeciálne túžby. Bude ich Lena schopná splniť a tak zachrániť ich lásku?

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle.

Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Upravili sme otváracie hodiny. V pondelok a piatok je naše kníhkupectvo otvorené od 9.00 do 17.00 hod., zmenou je, že v sobotu len v párny týždeň od 9.00 do 12.00 hod. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Knihkupectvo KnihArt organizuje aj besedu so slovenskou spisovateľkou historických románov Janou Pronskou. Uskutoční sa 27. februára o 16,30 hod. v Dome kultúry v Rimavskej Sobote.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 3. 2. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.