Predstavenie knihy Attilu Hacsiho o futbalových legendách

2. Február 2018 · Autor: admin 

Ako sme to naznačovali na Gemerlande v článku: Vyšla kniha o legendách rimavskosobotského futbalu vo štvrtok, 1. februára v Reformovanom gymnáziu v Rimavskej Sobote  predstavil novinár a niekoľkonásobný ex-poslanec Attila Hacsi svoju knihu o vyše 100-ročnej histórii rimavskosobotského futbalu s príznačným názvom Legendy o legendách.

Na besede s autorom knihy boli okrem fanúšikov futbalu, bývalých hráčov, či funkcionárov a rodinných príslušníkov autora, prítomní aj primátor mesta Jozef Šimko, viceprimátor mesta Ladislav Rigó, prednosta mestského úradu Štefan Szántó (aj bývalý futbalista a funkcionár), súčasný konateľ MŠK a poslanec Miroslav Bitala, poslanci mestského zastupiteľstva Zoltán Bán a Viliam Vaš. Akcia prebiehala za pomerne veľkého záujmu médií a verejnosti. Ani niet divu, futbal je fenomén a ten sobotský už oslavuje viac ako 100 rokov (V Rimavskej Sobote oslávili storočnicu futbalu, športovci dostali do daru autobus).

Na predstavovaní knihy o slávnej histórii sobotského futbalu však zazneli okrem polemiky o začiatku registrovaného futbalu (podľa niektorých to bol rok 1913- viď článok z roku 2013: Storočný futbal pôjde ďalej, chystajú sa aj oslavy)  aj nové vízie a predstavy o fungovaní futbalu v našom meste. Tu sa niekoľkokrát skloňovala aj budúca možná futbalová akadémia. Tá by mala pravdepodobne vzniknúť po dohode mesta s maďarským veľkoklubom DVTK Diósgyőr Miskolc. Všetko je však ešte iba vo fáze vízií a počiatočných kontaktov medzi dvoma futbalový mistranami. Avšak, táto predstava znie veľmi lákavo…

V diskusii vystúpili aj prítomní bývalí hráči, minulí i súčasní funkcionári, ako aj fanúšikovia rimavskosobotského futbalu. V závere akcie prebehla dedikácia kníh, ktoré sa vydali v náklade 500 kusov, ale pre veľký záujem bude aj jej dotlač a najmä (ako to zaznelo aj v diskusii) rozšírená verzia s komentovanými fotografiami  v slovenskom a maďarskom jazyku. Ku kolektácii nového obsahu boli prítomnía aj futbalová verejnosť niekoľkokrát vyzývaní diskutujúcimi. Vedenie mesta, ústami primátora, prisľúbilo aj financovanie takého reprezentačného vydania.

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 2. 2. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.