Poznámka: Najnižšia kriminalita a preplnené väznice…

18. Január 2018 · Autor: admin 

Tak, ako je to vlastne? Lebo na Slovensku bolo v roku 2017, aspoň podľa ministra vnútra, spáchaných „iba“niečo vyše 66 tisíc trestných činov. Ale vraj  sa znižuje trestná činnosť. Tak neviem, ako to je?

Ak sa znižuje trestná činnosť, tak je potrebná ďalšia nová väznica v Rimavskej Sobote? A ako je to s preplnenosťou väzníc, keď sa znižuje trestná činnosť? Či je na vine malá kapacita väzníc a vysoká objasnenosť trestných činov 58 %)?

Alebo sa s novou väznicou počíta pre prípad, že sa na Slovensku „chystá“ na nasledujúce roky 2019-2021 ešte vyššia objasnenosť (vyše 60 %) trestných činov (a tým aj počet odsúdených) od roku 1990? Prezident policajného zboru sa chváli, že sú to najlepšie číslav histórii novodobej Slovenskej republiky. No, chválil sa, aj keď boli horšie…

Len čo s Gorilou, únosom prezidentovho syna, rozkradnutia štátneho majetku v podivných privatizáciách, korupciou na najvyššej úrovni? To sa z chválenkárstva nedozvieme…

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 18. 1. 2018

Comments

4 komentáre/ov - “Poznámka: Najnižšia kriminalita a preplnené väznice…”

 1. explorer - 20. Január 2018 11:40

  viva: vam ta nova vaznica nejak lezi v zaludku :)

  mat nazor na vsetko je fajn, ale fakt je ten, ze v sucasnosti chyba vo vazniciach cca 2000 miest. nie kvoli kriminalite, ale preto ze SR sa zaviazala zvysit priestor na jedneho vazna o 0,5m2 (impact +1300 novych miest) a navyse sa zaviazala prijat slovakov vaznenych v inych krajinach EU (impact+800 miest).

 2. viva - 20. Január 2018 15:15

  explorer: Neleží, ale pre istotu si prečítajte ešte oba články. V nich jasne naznačujem výhody a nevýhody takéhoto projektu. Okrem toho, tie čísla len opakujete- my sme to už dávno napísali.
  Ale, ak sa Vám tá väznica tak pozdáva, tak si tam objednajte ubytovanie ! :-D

 3. explorer - 20. Január 2018 18:50

  ked tie cisla poznate tak potom uz vobec nechapem ako mozte napisat takyto clanok. viete ze statu chyba 2000 miest vo vazniciach ale cudujete sa preco treba postavit novu vaznicu. ved si dajte pauzu ked nemate o com pisat. alebo napiste o necinnosti mestskej policie v zupnom dome, ako ste to tu komusi slubili este pred vianocami:)

 4. viva - 21. Január 2018 23:19

  a kdeže je tá “vysoká kriminalita” ? Tak, nech tam skvalitnia podmienky basistov ! :-D
  Okrem toho, ak štatistika neklame (:-D ) , tak RS nie je nan otm najhoršie, aby sem začali zvážať ďalších z 2000 “neubytovaných” väzňov z iných častí Slovenska ! :-(

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.