Tri podporené projekty umožnili prežiť čaro Vianoc

16. Január 2018 · Autor: admin 

Vďaka Nadácii Orange a jej programu DARUJTE VIANOCE 2017, sa v decembri podarilo zrealizovať 3 projekty, zamerané na pomoc znevýhodnených ľuďom, rodinám a komunitám, ktoré pomoc potrebujú nielen počas vianočného obdobia, ale počas celého roka.

Prvý zrealizovaný projekt pod názvom Vianočný sen bol určený 4 člennej rodine s malým dieťaťom, žijúcej v lese mimo obce Vyšný Skálnik. Rodina žije v skromných podmienkach, a už polroka nemali práčku, matka musela denne prať v rukách prádlo, čo je aj časovo aj manuálne v dnešnej dobe náročné. Vďaka finančnej podpore bola rodine zakúpená automatická práčka.

Druhý zrealizovaný projekt Vianočný dar úspešne dotiahnutý do konca hlavne vďaka mojej dcére Michaele a bratovi Radovanovi Hruškovi ,/nakoľko ja som v tom čase bola hospitalizovaná/ ktorí  poskladali a odovzdali detskú postieľku spolu s posteľným prádlom a obliečkami ako aj 3 druhmi vhodnej ortopedickej obuvi pre 2 ročného chorého chlapca z obce Vrbovce, ktorý má syndróm tzv. konskej nohy. No včasná diagnostiku a vhodnú obuv je prínos v liečbe tohto postihnutia. Chlapček začína správne chodiť už len dodržiavať režim pevnej nožičky a bude všetko ok.

Tretí projekt Teplo v zime bol taktiež úspešne ukončený. Z finančných prostriedkov  bolo umožnené  zakúpiť palivové drevo do Komunitného centra v Dražiciach, kde denne šikovné ženičky pracujú so sociálne znevýhodnenými občanmi a deťmi a odvádzajú kus užitočnej práce. Nech teda majú v zime teplo v Komunitnom centre všetci jeho návštevníci a klienti. Veľká vďaka patrí všetkým dobrovoľníkom a samozrejme Nadácii Orange za podporu projektov.

 

Autor: Veronika Muránska, Vyšný Skálnik

 

Publikované 16. 1. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.