List čitateľa: Arogancia a bezohľadnosť?

3. Január 2018 · Autor: admin 

Do našej redakcie sme v posledný decembrový deň dostali zaujímavý list od čitateľa. Nešlo o silvestrovskú srandu, ale o problém týkajúci sa bezohľadného parkovania na novovybudovanom chodníku. Dokonca nám poslal aj fotografiu.

„Tento vodič takmer dennodenne bezohľadne parkuje na novovybudovanom chodníku na Ul. Okružnej v Rimavskej Sobote, pred bytovým domom č. 66, často i niekoľko hodín, i keď na uvedenej adrese ani nebýva. Sám som obyvateľom tejto ulice, dennodenne sme nútení obchádzať tohto bezočivca a vídam, ako mamičky s kočíkmi musia jeho auto tiež obchádzať po frekventovanej ceste, bol som svedkom i nebezpečného schádzania ZŤP na invalidnom vozíku cez vysoký obrubník na cestu a späť na chodník, aby mohol obísť auto blokujúce chodník,“ píše v liste čitateľ, ktorý bol aj inciátorom petície za vybudovanie chodníka kvôli bezpečnosti chodcov.

Ako ďalej uvádza, problém bol niekoľkokrát nahlásený mestským policajtom.Ti síce vždy prišli na obhliadku, ale bez žiadneho viditeľného výsledku. „Neviem, či je to bezmocnosťou polície, alebo len ignoranciou tothto vodiča. Sám som sa ho pokúšal upozorniť, odpoveďou mi bolo vulgárne slovné napadnutie,“ tvrdí v liste čitateľ. Dodáva, že  dennodenne tadiaľ bez povšimnutia prejde mnohokrát i hliadka dopravnej polície. Dopraváci však tvrdia, že nemôžu zasiahnuť, pretože chodník ešte nie je skolaudovaný a teda nie je dopravnou stavbou!

My, v redakcii, na margo tohto problému dodávame, že ak má niekto vodičský preukaz, mal by ovládať aj dopravné predpisy o státí a parkovaní. A podľa nich sa takýmto spôsobom parkovať nesmie, keďže vozidlo zaberá takmer celú šírku chodníka. Čudujem sa, že to kompetentní neriešia ako dopravný priestupok. Alebo niekto čaká na to, kým sa niečo nestane? Premávka na Okružnej ulici totiž patrí medzi najfrekventovanejšie v meste…

Spracovala: Marta Kanalová
(meno a adresu čitateľa máme v redakcii)

 

Publikované 3. 1. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.