Januárové novinky na knižnom trhu

3. Január 2018 · Autor: admin 

Ani sme sa nenazdali a je tu nový rok. Čo tak ho začať s novou knihou. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša januárové novinky na knižnom trhu. V ponuke sú ešte stále nástenné a stolové kalendáre, ako aj diáre na rok 2018. Nechýba ani magický holistický diár, motivačný kalendár či kalendár liečiteľov a mágov.

A tu sú už knižné novinky: Stephenie Meyerová-Špecialista, Andrew Nagorski-Lovci nacistov, Patrícia Cornwellová-Chaos, Angela Marsonsová-Hra na smrť, Daniel Silva-Dom špiónov, Stephen King-Osudová trojka. V Kníhkupectve KnihArt v Rimavskej Sobote nájdete aj motivačnú literatúru: Daniel Goleman-Emocionálna inteligencia, Artho S. Witemann- Inteligencia a psyché, Chip Heath, Dan Heath-Nápad za milión, Viktor E. Frankl-Hľadanie zmyslu života.

Milovníkov detektívok určite zaujme román Angely Marsonsovej s názvom Hra na smrť. Výskumné centrum Westerly nie je pre slabé povahy. Zaoberá sa skúmaním ľudského tela.v rôznych štádiách rozkladu. A práve na ich pozemku nájde detektívka Kim Stonová pri rutinnej návšteve telo mladej ženy. Dievčenská tvár nevidomými očami hľadí na modrú oblohu a nad jej zohavenou mŕtvolou sa zlietajú stovky múch. Má rozbitú hlavu a ústa plné hliny. Čoskoro tu Kim nájde ďalšiu ženu a pochopí, že páchateľ objavil dokonalý úkryt pre obete svojich zločinov. No zdá sa, že sériový vrah ešte neskončil. Koľko tiel ešte objavia?

Keď zrazu zmizne aj miestna reportérka Tracy Frostová, Kim začína tušiť, že kľúč k vrahovmu počínaniu treba hľadať v minulosti. Opäť sa začína boj s časom. Zistí Kim pravdu skôr, než sa vo zvrátenej a chorej mysli vraha zrodí ďalší krvavý plán a vyhliadne si novú obeť?

Cigaretka na dva ťahy je ďalší román Dominika Dána.  Ubehol presne rok od vraždy na brehu rieky a od vraždy Tibora Hakla – jedného z kapitánov Bossa podsvetia. V oboch prípadoch zohrali dôležitú úlohu Krauzove kontakty na podsvetie. Občas sa vypečení kamaráti z detstva zídu aj detektívovi z oddelenia vrážd. Našťastie Tiborovu mŕtvolu nikto neobjavil, oficiálne sa nevyšetrovalo, nikto nepátral po súvislostiach. Jedine Burger tušil, že jeho žiak mu prerástol cez hlavu – ak nie profesionálne, tak v riskovaní určite.

No v polovici deväťdesiatych rokov sa aktivizovalo nielen podsvetie, ich metódy sa pokúsili napodobniť aj iní. Hoci amatéri, v brutálnosti vraždenia si s podsvetím vôbec nezadali. Na jar 1995 sa chlapcom z oddelenia vrážd dostal na stôl prípad vodiča dodávky – chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie mŕtvoly, ťažký kriminálny zločin. No nielen pátranie po vrahovi trápilo Krauza a Chosého, ako vždy, aj tentoraz prišiel problém ruka v ruke s ešte väčším…

Prečo sa niektoré nápady uchytia, kým iné zaniknú? Bez ohľadu na to či pracujete v reklame, public relations, marketingu, alebo v neziskovej organizácii, či ste manažér, novinár, lekár alebo učiteľ, všade potrebujete svoje nápady a myšlienky prezentovať tak, aby sa uchytili a úspešne zrealizovali. Kniha Nápad za milión vám ukáže, ako na to.

Je provokatívna, zábavná, inšpirujúca a nabitá príbehmi, ktoré vám pomôžu pochopiť podstatu chytľavých nápadov. Titul Nápad za milión, v origináli Made to Stick, sa okamžite po vydaní umiestnil na prvých miestach knižných rebríčkov The New York Times a Business Week. Knihu vyhlásili za najlepšiu knihu roka 2007 v kategórii „business books“ a doteraz bola preložená do 30 jazykov.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle.

Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Tešíme sa na Vašu návštevu. Prajeme vám šťastný a úspešný rok 2018. Veríme, že ho prežijete s dobrou knihou.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 4. 12. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.