Silvestrovská glosa: Podgurážení verzus nadgurážení

29. December 2017 · Autor: admin 

Často počúvame v dopravnom servise istého známeho rádia: Pozor, na vozovke sa pohybuje v protismere neosvetlený a podgurážený chodec! Viac by však ľudí Slovenska zaujímala informácia (možno i z iných médií): Pozor, na vláde riadia v protismere netransparentní a nadgurážení politici!

Pri takejto výstrahe by sme viacerí isto spozorneli. Lebo všakže, jeden chodec nehrozí až takou tragédiou pre všetkých obyvateľov Slovenska. Maximálne pre svoju rodinu a rodinu nepodguráženého šoféra. Onakvejšie je to však pri nadgurážených politikoch. Tí už z definície slova guráž- majú odvahy až-až-  pri takej zodpovednej robote, kde rozhodujú o osudoch státisícov ľudkov.

A len tak na okraj, podgurážený chodec (A prečo podgurážený? Však aj on má guráže až-až…) neohrozuje štátny rozpočet, ba ani hospodárenie ministerstiev či štátnej správy. Ani len v takých štátom dotovaných firmách, akými sú Autostrádostav či Betóning, nepokašle termíny výstavby autostrád, či neohrozí mosty alebo tunely. O tom, že za nejaké zasklené dvere k nejakej nástenke na akomsi ministerstve sa ani nedostane zo svojho protismeru, škoda aj hovoriť….

Zato však politici, pohybujúci sa v protismere, škodia najviac svojmu politickému združeniu s názvom Šípka doprava. Darmo si nahovárajú, že oni sú ľavicovo-zmýšľajúci, keď sa pohybujú  v protismere. Ale žiadne rádio to o nich hlásiť tak skoro nebude. Lebo aj oni (vo väčšine médiách) sa už dávno pohybujú  v protismere, tak ako v tom starom vtipe: Mimoriadne dopravné spravodajstvo- Pozor na diaľnici do Bratislavy sa v protismere pohybuje jedno vozidlo! Na to šofér auta, počúvajúci dopravný servis, prekvapene poznamenáva- Čo jedno, všetky!

Autor: Kiki z protismeru

 

Publikované 29. 12. 2017

Comments

Jeden komentár - “Silvestrovská glosa: Podgurážení verzus nadgurážení”

  1. spalovac mrtvol - 29. December 2017 10:34

    Kiki- ty si kus ko-ko-ta

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.