Akvaristike sa venuje štyridsať rokov, má aj vlastnú predajňu

15. December 2017 · Autor: admin 

Marian Komár z Rimavskej Soboty je vášnivý akvarista. Chov rýb je jeho záľubou, bez ktorej by si svoj život nevedel predstaviť. Akvaristike sa venuje štyridsať rokov. Odvtedy, čo sa vrátil domov z vojenčiny.

„Začínal som ako všetci akvaristi. Najskôr s menej náročnými druhmi rýb. Keď som nadobudol dostatočné skúsenosti, pustil som sa do chovu náročnejších rybiek. Za socializmu fungoval v Rimavskej Sobote aj klub akvaristov, ktorého som bol členom. Po nežnej revolúcii však zanikol,“ hovorí Marian Komár, ktorý má už 27 rokov aj vlastnú predajňu akvaristiky. V súčasnosti sa nachádza na pešej zóne v Rimavskej Sobote. Okrem rôznych druhov rýb v nej nájdete aj potreby pre akvaristov, krmivá, akvarijné sety, chémiu, rastlinky do akvária, ale aj vodné korytnačky či hlodavce.

„Dnes  je mnoho ľudí vystresovaných z práce či problémov každodenného života. Aj preto je dobré mať doma akvárium. Pohľad na plávajúce rybky ukľudňuje. Ani začiatočník sa nemusí báť, že by starostlivosť o tieto živočíchy nezvládol. Moderná technológia je prakticky bezúdržbová,“ povedal vášnivý akvarista a majiteľ predajne. Dodal, že rybky sú vhodné aj pre deti. Okrem potešenia sa naučia aj zodpovednosti.

„Ak rodičia v tomto predvianočnom čase premýšľajú nad živým darčekom pre deti, odporúčam menej náročné rybky s akváriom. Vo výbere ochotne poradím ako skúsený akvarista a chovateľ,“ poznamenáva Marian Komár.

Jeho predajňu akvaristiky nájdete na Ul. SNP 10 v Rimavskej Sobote. Otvorené je od pondelka do piatka od 9.00 do 17.00 hod., v sobotu od 9.00 do 12.00 hod.

Autor: Marta Kanalová, PR článok

 

Publikované 15. 12. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.