Vianočné trhy: Stánkov je menej

12. December 2017 · Autor: admin 

V Rimavskej Sobote dnes, 12. decembra začali tradičné Vianočné trhy. Potrvajú do stredy, 13. decembra. Predajné stánky sú ako obvykle umiestnené na Hlavnom námestí. Možno v nich kúpiť zimné oblečenie, hračky pre deti, domáce potreby, ale aj vianočné dekorácie na stôl, imelo, sladkosti, medovinu, perníky či klobásky.

Predávajú aj prútené košíky, drevené varešky, sviečky či bižutériu. Nechýba ani občerstvenie. Atrakciou, najmä pre deti, sú poníky. Vianočné trhy každoročne organizuje rimavskosobotská samospráva. Stánkov je málo. Vyzerá to ako na malom, dedinskom jarmoku a nie na predajných trhoch v okresnom meste.

Málo je aj predajcov remeselných, ručne vyrábaných výrobkov. Samospráva zrejme dostatočne nemotivuje predajcov, aby boli pre nich tunajšie trhy atraktívne.  Je to smutné, pretože Rimavskú Sobotu v minulosti preslávili práve trhy a jarmoky. Dnes možno povedať, že okresné mesto je s dlhodobo vysokou mierou nezamestnanosti a odchodom ľudí v produktívnom veku do iných kútov Slovenska alebo do zahraničia na úpadku.

Popri stánkoch musíte chodiť opatrne, pretože sa šmýka. Miestami sa sneh topí a vznikajú kaluže vody. Myslím si, že samospráva mala predtým, ako začali trhy sneh odpratať. V centre sme stretli aj mestských policajtov, dohliadajúcich na bezpečnosť.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 12. 12. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.