Úvaha: Komu vyhovuje cirkus?

5. December 2017 · Autor: admin 

Pre deti jednoduchá odpoveď, pre dospelých skrýva nadpis hádanku, o aký cirkus sa jedná. Tentoraz cirkus, s nevpustením miestnej televízie, je skôr o autorovi zákazu. I keď aj samotní aktéri by z toho mohli politicky niečo vyťažiť. Takže, otázka znie: Cuiprodest alebo komu prospel ten cirkus s kamerami?

Jednoznačne môžeme vylúčiť Kotlebu. Tomu, aj podľa prekvapeného a nahnevanému výrazu tváre, evidentne takáto popularita neprospieva, Aj keď, iba jeho poslúchli „čečenci“… Ale voľby do parlamentu sú ešte ďaleko a každý na takúto srandu dávno zabudne!

A tak otázka smeruje na Šimka, ako hostiteľa a cieľa kritiky zakázaného lokálneho média. Tu odpoveď na základnú otázku, či by mu prospela takáto publicita s hrubokrkými„zakazovačmi“, sa logicky núka, ale stále je otázna. Lebo, ak náhodou vyjde najavo, že on prikázal hrubokrkým zastaviť miestnu televíziu, tak mu to veľa popularity neprinesie. Skôr naopak. Lenže na druhej strane, Rimavskú Sobotu (nie osobu primátora) tento cirkus s obmedzením slobody konkrétneho média posúva do veľmi negatívneho svetla- vždy sa nejaká mela udeje, ak sa niečo celoštátne koná v Rimavskej Sobote. Takže, aj zlá reklama je reklama? Najmä pred budúcoročnými primátorskými voľbami…

Potom však prichádzajú do úvahy aj iní aktéri či autori politicko-spravodajskej hry, Takže, ešte komu by prospela pozitívna publicita pred kamerami a fotoaparátmi? Jasné, poslancovi NR-SR Šimonovi. Ten predsa pod bzukotmi kamier a cvakaním foťákov vyzeral ako jediný odvážlivec, ktorý sa akoby náhodou tam vyskytol! Žeby predčasný komunálny kandidát v akcii? Akosi však diváci pred obrazovkami zabúdajú, že domácu telku chránili svojimi telami najmä solidárni novinári z iných médií!

A nakoniec, ešte komu by vyhovovala zaslúžená pozornosť médií a voličov? No, predsa Ceglédymu! Aj keď v prvom momente vyzerá ako obeť zlovôle „čečenskej ochranky“. Predsa len slovenská mentalita ľútosti s obeťou aj tu zahrá svoju preferenčnú úlohu pred tými istými komunálnymi voľbami- ako v prípade Šimona či Šimka.

Nuž, akú to hru zahrali na nás včera potenciálni kandidáti za prispenia nezorientovaných celoštátnych médií? Najbližšia doba iste ukáže skutočných autorov…

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 5. 12. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.