Decembrové novinky na knižnom trhu

4. December 2017 · Autor: admin 

Blížia sa Vianoce- najkrajšie sviatky v roku a vy neviete, čím obdarujete svojich blízkych? Potešte ich dobrou knihou. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša decembrové novinky na knižnom trhu.

V ponuke sú už aj nástenné a stolové kalendáre, ako aj diáre na rok 2018. Nechýba ani lunárny kalendár či veľký nástenný kalendár Ľadové kráľovsto, ktorý určite poteší deti. V sortimente kníhkupectva nájdete aj darčekové kolekcie krížoviek, trojdielne komplety sérií kníh Millennium, Krstný otec, Scherlock Holmes, Jozefa Banáša, Jozefa Kariku.

A tu sú už knižné novinky: Katarína Gillerová-Kroky v daždi, Jozef Banáš-Somár je Švajčiar, S.K.Tremaine- Dvojčatá z ľadu, Nomád James-Swalow, Michelle Richmondová-Manželská zmluva, Jill Santopolová- Stratené svetlo, Barca-Ilustrovaná história FC Barcelony, Joga, Oslavujeme s Teleránom, Zdravá kuchyňa a domácnosť, Výnimočná kuchárka.

Novinkami pre mládež sú tituly Vlčia princezná, Charlie-Mačiatko, ktoré zachránilo svet, Minecraft. Detičky určite potešia knižky Tešíme sa na Ježiška,Vianočné dni-12 príbehov a 12 dobrôt na 12 dní, Ľadové kráľovstvo-najkrajšia kolekcia príbehov, Veselé Vianoce, Vianočná zbierka rozprávok, Zasnežené rozprávky, séria knižiek pre deti Posvieť si, Minirozprávky, Prvé objavy, v ponuke sú aj vianočné omaľovánky či veľký vianočný betlehem.

Horúcou novinkou je kniha Somár je Švajčiar z pera Jozefa Banáša. Prinášame vám autorov príhovor k priateľom i nepriateľom, ktorí sa stanú priateľmi: „Občas sa ma kdekto pýta, prečo píšem. Raz odpoviem vážne: Preto, aby som zane¬chal stopu budúcim generáciám. Inokedy tro¬cha zažartujem: Preto, lebo ma nikto nepo¬čúva. Časom mi však došlo, že písanie je pre mňa prácou na zveľaďovaní samého seba. Tak ako by malo byť vyučovanie prácou na zveľaďovaní učiteľky, liečenie prácou na zve¬ľaďovaní lekára, rýľovanie prácou na zveľa-ďovaní záhradníka. Až potom príde na rad čitateľ, žiak, pacient, konzument plodov zá¬hradníkovej práce. Možno to znie nadnesene, ale je to tak. No kým som si to neuvedomil, nevedel som, že píšem pre radosť. Teraz to však viem. Lebo podľa státisícov čitateliek a čitateľov mojich kníh sa moja radosť z písania prenáša aj na nich. Po tých tisíckach prečítaných strán máme spolu priam rodinný vzťah. Preto si trúfam ponúknuť návod, ako prežiť medzi ľuďmi. Sú to moje skúsenosti, úvahy, prehry, výhry, pády i vzlety, aj keď viem, že skúsenosť je neprenosná.

Niektoré z nich ste už možno čítali, viem, i ja som čítal Senecu, Tolstého či Peteraja a čítam ich stále znova. Pravdu si treba pripomínať, vracať sa k nej, žiť ju. Aby nám nezovšednela ako reklama. Ak máte pocit, že píšem pravdu, mám dôvod na radosť. No aj keď si to nemyslíte, budem si vážiť váš postoj. Ako by som si mohol nevážiť napríklad postoj švajčiarskeho gazdu, ktorý pred vojakmi sfanatizovanými vojnovým nepriateľstvom zachránil život svojmu oslíkovi legendárnym výrokom „Somár je Švajčiar!“ Bodaj by sme všetci takto príkladne zachraňovali svoje somáre.

Je pre mňa cťou, že vytvoriť túto knihu sa so mnou podujal spisovateľ, výtvarník, filmár, animátor, ilustrátor a skvelý chlapík Ivan Popovič. A pridal sa k nemu i jeho ne¬menej skvelý syn Dávid. Kresby sú také výstižné, až mám pocit, že neilustrujú môj text, ale ja komentujem Ivanove obrázky. Takže ak sa vám náhodou nebude chcieť čítať, stačí si poriadne pozrieť skvostné kresby. Ivan a Dávid, patrí vám moja veľká vďaka.“

Ženy určite zaujme román Stratené svetlo. Lucy stojí pred nesmierne ťažkým rozhodnutím. Prv než k nemu môže dospieť, musí si premietnuť celý svoj príbeh, vlastne ich príbeh, celkom od začiatku.

Lucy a Gabe sa zoznámia v poslednom ročníku na Kolumbijskej univerzite v New Yorku v deň, ktorý navždy zmení ich životy. Spolu sa rozhodnú prežiť svoje životy tak, aby mali nejaký vyšší zmysel. Keď sa po roku znovu stretnú, akoby zasiahol osud. Možno je im súdené nájsť zmysel života jeden v druhom. Lenže potom sa Gabe stane fotoreportérom a vyšlú ho na Stredný východ. Žne úspechy a z jednej misie je ďalšia a ďalšia.

Lucina kariéra sa rozvíja v New Yorku. Nasleduje trinásťročná cesta plná snov, túžob, žiarlivosti, zrád a napokon lásky. Naozaj im to nadelil osud alebo ich rozdelili ich vlastné rozhodnutia? Hoci Lucy a Gaba na tej ceste delia celé kontinenty, srdcia ich stále spájajú. Stratené svetlo je romantický príbeh o pretrvávajúcej sile prvej lásky so šokujúcim, nezabudnuteľným koncom.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle. Nechýbajú ani vianočné pohľadnice, sviečky.

Kníhkupectvo KnihArt má počas decembra aj vianočné otváracie hodiny. Otvorené je každú sobotu a nedeľu, vrátane 23. decembra od 9.00 do 12.00 hod., aby ste v pohode zvládli vianočné nákupy. Tešíme sa na Vašu návštevu. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

Pracovníci kníhkupectva želajú všetkým zákazníkom príjemné prežitie vianočných sviatkov, úspešný a šťastný nový rok 2018. Ďakujeme všetkým za Vašu priazeň a tešíme sa na Vašu návštevu aj v novom roku.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 4. 12. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.