Poznámka: Hra na zmrazovanie

30. November 2017 · Autor: admin 

Veľká politicko-konšpiračná hra (ako by povedal istý komunálny politik) na zmrazovanie platov ústavných činiteľov (v skratke- poslancov a spol), ktorú z teplej Afriky rozpútal premiér vlády, je naozaj iba divadlom pre voličov pri poklese preferencií vládneho Smeru.

Umelá kauza, pri poklese čísel sledovanosti sociálnej strany, je iste so svojimi sumami zanedbateľná pri sumách rozdaných vo vládnej korupcii a rozkradnutých financií v tejto republike! Ale pre jednoduchších ľudí teraz vyzerá Robko ako záchranca našich peňazí pred rozmrazenými chamtivcami v poslaneckej snemovni.

Jasné, zmrazovač je v Afrike a poslanci sa v klimatizovanej miestnosti parlamentu svojvoľne rozmrazili bez svojho vodcu. „Fúj, že sa nehanbia,“ odkazuje Afričan a pokračuje: „Chudáci s malými platmi si chcú po 7 rokoch pridať!“ Len tak mimochodom, poslanci najvyššieho parlamentu na Slovensku majú plat 1,.961 Eur, teda „až“ o 11 Eur viac ako viceprimátor istého provinčného mestečka na juhu Slovenska! No, fúj…

Náš Jánošík v čiernej Afrike berie bohatým- to je podľa neho v poriadku. Ale či aj bude dávať chudobným- to je už menej isté! Avšak, učiteľom odkázal, že žiadne zvyšovanie ich najnižších platov (spomedzi vysokoškolákov) nebude, pokým nepodpíšu svojou krvou, že nebudú štrajkovať! Tak-tak, toľká to sociálnosť! Ale potom nech nevydiera poslancov, a nech ich radšej pošle na nočné zmeny, aby si zarobili viac ako On…

Autor: Viliam Vaš, pedagóg

 

Publikované 30. 11. 2017

Comments

2 komentáre/ov - “Poznámka: Hra na zmrazovanie”

  1. notykoki - 30. November 2017 21:47

    Vilo ja som počul že poslanci majú mať po zvýšení o 1000 Euro plat 4500 Euro – takže ako je to? Sám si pedagóg tak plačeš prakticky aj nad svojim platom. Mal som tú česť pracovať istý čas v školstve, a keby učiteľom zdvihli plat aj o tých 1000 Eur – nič by sa nezmenilo. Len by ste si namastili vrecká, ale kvalita výučby by sa nezmenila. Lebo učiťeľom sa treba narodiť a mať k tomu vzťah. A dnes je takých učiťeľov poskromne – a môžeš písať čo chceš ale je to tak. A ešte k téme – vieš aké platy majú kuchárky upratovačky alebo školníci? Za to by ste Vy vysokoškolsky vzdelaní ani z postele nevstali. A oni vstanú a makajú -za almužnu. Inak by bolo slávne školstvo v prdeli.

  2. viva - 1. December 2017 7:44

    Je to tak, nepriečim sa. Ale toto nie je len o učiteľoch ! Je to najmä o Jánošíkovi ! :-D

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.