Beseda s brankárom Patrikom LeGiangom a koučom Matejom Halajom

29. November 2017 · Autor: admin 

Začiatkom decembra sa uskutoční ďalšie zo série podujatí pre deti a mládež „Do knižnice nielen pre vedomosti!“. Hostia motivačnej besedy s názvom „Krok za krokom za svojim cieľom“ budú rodák z Fiľakova, futbalista Patrik LeGiang a kouč Matej Halaj. Besedu bude viesť Jakub Mitter, študent žurnalistiky Univerzity Komenského v Bratislave.

Patrik LeGiang sa narodil v Lučenci, až do svojich pätnástich rokov žil vo Fiľakove s rodičmi a starším bratom Emilom. Po otcovi má vietnamské korene. Ako nádejného futbalistu ho do Vietnamu pozvala Vietnamská futbalová federácia, kde mu ponúkli reprezentačný dres. On však ostal verný Slovensku, keďže bol v tom čase reprezentantom národného futbalového mužstva do 21 rokov.

Patrik má na dnešnú dobu veľmi netradičné názory, ktorými inšpiruje celé svoje okolie. Televízor nepozerá, ak si chce pozrieť dobrý film, ide do kina, číta filozofickú a motivačnú literatúru, dokonca sa chystá písať blog o zdravom životnom štýle. Momentálne je brankárom prvoligového klubu v Čechách, MFK Karviná, kde sa mu čoraz viac darí/zdroj: sport.aktuality.sk/.

Podujatie Hradného múzea sa uskutoční 8. decembra 2017 od 10:00 hod., na Základnej škole Farská lúka vo Fiľakove, ktorá je zároveň aj jeho spoluorganizátorom. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Široká verejnosť si besedu bude môcť vypočuť v priestoroch Mestskej knižnice v rovnaký deň, od 16:00 hod. Všetkých záujemcov srdečne pozývame!

Zdroj: Hradné múzeum vo Fiľakove, tlačová správa

 

Publikované 29. 11. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.