Slovenská rada KDH vo Zvolene

29. November 2017 · Autor: admin 

Ešte 11.novembra zasadala celoslovenská rada Kresťanskodemokratického hnutia vo Zvolene. Bolo to tretie zasadnutie najvyššieho orgánu KDH po vlaňajšom popradskom sneme. Tentoraz rada skôr hodnotila a mierne aj oslavovala výsledky tohoročných župných volieb.

Ako je známe, KDH so svojim županom Milanom Majerským v Prešovskom samosprávnom kraji a desiatkami krajských poslancov sa stala druhou najúspešnejšou stranou na Slovensku. Zvolenská rada ústami svojho predsedu Alojza Hlinu a mnohých diskusných príspevkov (posledný v rozprave vystúpil aj náš rimavskosobotský člen rady KDH Viliam Vaš) zhodnotila vnútropolitickú a vnútrostranícku situáciu po voľbách do VÚC. Samotné župné voľby zhodnotil podpredseda hnutia Pavol Zajac (inak aj šéf volebnej kampane KDH) ako veľmi náročné, ale zato primerane úspešné.

V ďalšej časti rada schválila i kľúč pre voľby delegátov slovenského Snemu KDH za okresné centrá, ale aj predbežný harmonogram okresných snemov KDH v roku 2018. A ako obligátnu časť i výšku členských príspevkov na nasledujúci rok. Väčšina členov rady trvala na nezmenenej výške príspevkov členov ale i pre krajské centrá. Je už druhý rok osobitosťou KDH, že okresné centrá a kluby KDH neodvádzajú žiadne finančné príspevky pre slovenské centrum! Tu však je potrebné povedať, že sám predseda KDH Alojz Hlina hradí činnosť predsedníctva zo svojich súkromných príspevkov.

V záverečnej časti boli poverení predsedovia okresných centier, aby do 28.februára 2018 zvoli okresné snemy KDH v koordinácii  s krajskými centrami. Vo štvrtok, 30.novembra bude o koordinácii termínov okresných snemov rokovať aj Krajská rada KDH v Hriňovej. O konaní okresného snemu rimavskobotského KDH s konečnou platnosťou rozhodne Okresná rada KDH ešte v decembri.

Autor: Viliam Vaš, člen Rady KDH

 

Publikované 29. 11. 2017

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.