Na Sabovej plánujú postaviť väznicu

23. November 2017 · Autor: admin 

Na Sabovej by mohla vyrásť väznica s kapacitou 832 miest pre výkon trestu odňatia slobody mužov, a to v minimálnom, strednom aj maximálnom stupni stráženia (vrátane doživotných trestov) a zároveň so zachovaním výkonu trestu odňatia slobody aj na otvorenom oddelení.

Ak projekt prejde, zároveň by malo byť vytvorených 298 funkčných miest príslušníkov a 42 funkčných miest zamestnancov. Uvádza sa na oficiálnej stránke Ministerstva spravodlivosti SR. Projekt výstavby väzenského zariadenia Rimavská Sobota-Sabová by sa mal realizovať v súlade s Programovým vyhlásením vlády aj schválenou Koncepciou väzenstva SR.

Dôležitým východiskom pri výbere lokality umiestnenia väznice nebol len celkový počet odsúdených a odhad ich vývoja, ale i štruktúra odsúdených z pohľadu miesta ich bydliska. So zámerom zriadenia a rozšírenia, resp. výstavby väzenského zariadenia v tomto regióne bol ešte v roku 1995 zakúpený areál Štátneho semenárskeho majetku v Rimavskej Sobote  – Sabovej, kde sa aj plánuje realizácia  súčasného projektu. Areál je dnes využívaný ako otvorené oddelenie pre odsúdených s minimálnym stupňom stráženia s kapacitou 65 osôb.

V zmysle predpokladaného časového harmonogramu projektu by v prípade schválenia návrhu mohlo byť v roku 2018 spustené verejné obstarávanie. Následne v roku 2019 by sa mohla začať výstavba a od druhej polovice roku 2021 aj prevádzkovanie ústavu. Schválením a realizovaním projektu by sa mala zlepšiť dlhodobá nepriaznivá situácia v zabezpečení ubytovacích kapacít pre odsúdených. Viac informácií nájdet na oficiálnej stránke ministerstva spravodlivosti https://www.justice.gov.sk/Stranky/aktualitadetail.aspx?announcementID=2272

Autor: Marta Kanalová, zdroj: www.justice.gov.sk

 

Publikované 23. 11. 2017

Comments

20 komentáre/ov - “Na Sabovej plánujú postaviť väznicu”

 1. adminisrator - 27. November 2017 6:55

  Ak projekt prejde, bude to najväčšia šanca zamestnať sa v tomto regióne za posledných 10 – 20 rokov.

 2. viva - 27. November 2017 20:05

  Áno, pre 300 cudzích príslušníkov VJS, 50 smerákov a ich rodinných príslušníkov ! :-(

 3. adminisrator - 27. November 2017 20:43

  Vždy lepšie ako nič. Vždy lepšie ako sa naparovať a iba bedákať že tu zdochol pes.
  Tak ako príslušníci,tak aj zamestnanci budú obyvatelia RS.Pozerajme sa na to z tej lepšej strany. Len preto že je pri moci Smer je zrazu všetko čo príde automaticky pre niekoho zlé ? Silne systematické obmedzené vnímanie reality.

 4. adminisrator - 27. November 2017 20:44

  Schematické nie systematické – ( prepáčte to ten android )

 5. viva - 27. November 2017 21:06

  Jasné, schematické ! Iba pre smeráka, ale žiaľ, pre neľavicovú väčšinu realistické :-(
  Vy si vážne myslíte, že príslušníci budú Soboťania ? Tak, okresný obvod PZ má až 33 príslušníkov ! :-D

 6. viva - 27. November 2017 21:09

  prepáčte- nie Okresný obvod , ale Obvodné oddelenie.
  Dnes, naozaj, je niečo s tým Androidom :-D

 7. viva - 27. November 2017 21:25

  Takže, skúsme inú schému: 300 príslušníkov sa prisťahuje do RS aj s manželkami a deťmi. Deti- to je v poriadku- budú mať kde chodiť do školy.
  Ale čo manželky ?
  Budú iba na materskej , alebo budú podnikať (pri súčasnej upadajúcej kúpnej sile v RS – neviem v čom ?!), či zaujmú miesta vo verejnej správe a štátnych inštitúciách ?
  Koho zo súčasných smerákov (alebo mostárov či esenesákov) vytlačia z dobre zabetónovaných miest ? Alebo, budú rozširovať pracovné miesta vo verejnej službe- ako antidiskriminačné opatrenie v deklasovanom regióne ?
  Ale neverím, že vláda kvôli manželkám postupne naturalizovaným Soboťanov dotiahne sem nejaké zamestnávateľské investície … :-(
  PS – Toto bude tá “obrovská šanca” na 10-20 rokov ? :-D

 8. adminisrator - 29. November 2017 7:51

  Zábavný pojem : neľavicová väčšina . Keď je niečo neľavicové , znamená to že je to pravicové ? Môže to byť aj niekde medzi ? Keby to bolo iba pravicové nemohla by to byť väčšina – to chápem.

  apropos – je Smer ľavicová strana , alebo “nepravicová” či niečo tretie ?

  Okrem vašich fikcií o tom ako to bude všetko zkorumpované (pripúšťam ale nebolo to iné ani za vlády “neľavicovej” koalície) Som nenašiel na tom , že tu bude basa nič zlé iba to, že sú teraz pri moci nie Vaši ľudia a tak nie oni budú tí čo budú personálne obsadzovať toto podujatie.

  Toto bude tá “obrovská šanca” na 10-20 rokov ?
  - nie možno iba posledná

 9. viva - 29. November 2017 9:41

  Zbytočná filozofia o tejto téme- ktorá je ľavicová či pravicová väčšina.
  Faktom však zostáva, že za ostatných 28 rokov iba 1,5 roka bola Radičovej nekomunisitická vláda ! Vo všetkých ostatných boli eštebáci alebo bývalí komunisti !

  Sabová- ak bude, tak o funkcie a miesta začne bratovražedný boj smerákov ! :-D

 10. spalovac mrtvol - 29. November 2017 10:09

  Máte pravdu, 1,5 rokov tu bola židovláda, ak Moravčíkovu do toho nepočítame. :-D
  Zo Slovenska de-facto by sa mohla sťať väznica en bloc, pre ľudí hriechov minulých
  súčasných, resp. zákonite budúcich. Vyhlasovanie sa za svätcov je odvaha s ktorou
  nemá nič spoločné ani Stvoriteľ.

 11. viva - 29. November 2017 10:42

  Po Adamovi a Eve sme všetci židia :-)
  Či, Vy ste od inej dvojice, S+Lilit ? :-D
  PS- Aj v tých komunistických boli židia .-D

 12. adminisrator - 29. November 2017 11:24

  Čo je to nekomunistická vláda ? Opäť vaša nezmyselná fikcia – komunistická strana po novembri už ani nebola vo vláde.

 13. adminisrator - 29. November 2017 11:40

  Vždy žasnem nad tým, kde všade sta, ešte aj skoro 30 rokov po prevrate, schopný vidieť komunistov a eštébákov – to znie skoro ako diagnóza , alebo neošetrené komplexy z minulosti. Keď časom všetci vymrú začnete označovať za pôvod všetkého zlého deti komunistov a eštébákov a potom ich vnúčatá a bude z toho dedičný hriech ?

 14. adminisrator - 29. November 2017 11:42

  Aké kategórie občanov vy uznávate ? Bývalí eštébáci, bývalí komunisti , židia …?

 15. viva - 29. November 2017 13:02

  Ej, ale sa čertíte. Ja viem, aj Vy patríte medzi nich. I keď KSS nebola vo vláde, ale jej bývalí členovia boli a sú všade ! :-( :-D
  PS- Máte pravdu,v histórii ľudstva je komunizmus diagnóza ! :-D

 16. adminisrator - 29. November 2017 13:39

  Mýlite sa!
  Nemá význam niečo dokazovať , keď VY viete všetko najlepšie.
  - vaše kategorizovanie ľudí je na diagnózu.

  KSS a jej bývalí členovia boli a sú všade ! :-( :-D

  Paranoja je jedným z ťažkých druhov psychózy, vyznačujúci sa bludmi, chorobnými predstavami ohrozenia a stihomamom. Všeobecne je tento pojem používaný aj pre nadmerné obavy o svoju osobu, spojené napríklad s konšpiračnými teóriami.

 17. viva - 29. November 2017 13:58

  Áno, pán ŠtB Doktor, Vy to skvele ovládate spoza EFG ! :-D

 18. adminisrator - 29. November 2017 16:35

  Zasa vedľa.

 19. lukas45 - 30. November 2017 17:10

  len tak na margo pripomínam, že Čína je komunistický štát a dnes je situácia taká, že veľa štátov s tzv ” vyspelými demokraciami” si tento štát berú za vzor lebo ich Čína ekonomicky a technologicky predbehla!!!
  Pán Vaš nie všetko komunistické je prehnité a nie každý komunista bol zlodej.
  Dovolím si tvrdiť, že v dnešnej “demokracii” je väčšia korupcia a zlodejina ako za totality.
  A mohol by som pokračovať ako napr. stranícke obsadzovanie funkcií už aj na okresnej úrovni atď. (pomaly už aj upratovačka potrebuje na OU stranícky preukaz)

 20. viva - 1. December 2017 7:56

  lukas45: Ja to však netvrdím, ani jedno z Vašich podkladaných viet. Hovorím o systéme nepotizmu, bratríčkovania sa, korupcie, obsadzovania funkcií, dotačného protekcionizmu. A to robia konkrétni ľudia – minimálne z jednej vládnej strany – priamej pokračovateľky SDĽ a KSS. :-(
  Čína ? To je osobitná kapitola- s ázijským patriarchálnym a imperiálnym systémom, ktorý sa iba pod vplyvom Ruska z 1917 nazýva komunisttická. Ale to by ste tam museli žiť. Moja sestra má odtiaľ čerstvé a niekoľkomesačné skúsenosti…
  S ostatným- najmä s vetou, že nie každý komunista bol zlodej- súhlasím. Ale systém znárodňovabnia majetkov (nielen) našich dedov BOL ZLODEJSKÝ a ZLOČINECKÝ ! A tento stav (či vlastnosti) si viacerí potomkovia komunistov preniesli aj do súčasných dní… :-(

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.