Zomrel známy plastikový modelár Igor Filipiak

19. November 2017 · Autor: admin 

Zomrel známy plastikový modelár, zakladateľ klubu modelárov v Rimavskej Sobote a jeho dlhoročný predseda Igor Filipiak. Od detstva ho priťahovali lietadlá a vojenská technika.

Jeho snom bolo vstúpiť do armády a dostať sa do jednotiek OSN, ale profesionálnym vojakom sa zo zdravotných dôvodov stať nemohol. A tak  si svoju túžbu vynahrádzal  modelovaním. Vlastnoručne vyrobil niekoľko stovák modelov lietadiel, bojovej techniky a diorám.

Svoje modely prezentoval na rôznych súťažiach na Slovensku, ale aj v zahraničí. Získal za ne množstvo ocenení, vrátane zlatých, strieborných a brozových medailí. Možno povedať, že takmer z každej súťaže sa domov vracal s nejakým ocenením. Svoje dlhoročné skúsenosti sa rozhodol odovzdať mladšej generácii, a preto pred niekoľkými rokmi založil v Rimavskej Sobote klub plastikových modelárov. Dlho bol aj jeho výkonným predsedom. Vďaka jeho iniciatíve sa v meste každý rok organizuje aj medzinárodná súťaž.

Igora som nepoznala len ako novinárka, ktorá pravidelne propagovala činnosť modelárskeho klubu, ale dlhé roky bol mojim kamarátom. Ak som mala čas, rada som sa zastavila na káve v ich rodinnom obchode- starožitníctve, ktorý prevádzkuje jeho sestra s maminou. Igor síce na mnohých pôsobil ako uzavretý človek, ale vždy sme vedeli nájsť spoločnú tému. O modelárstve však rozprával so zanietením, veď to bola jeho srdcovka.

Keď mi v sobotu večer telefonovala jeho sestra, že mu zlyhalo srdce, zarazilo ma to a ťažko sa mi hľadali správne slová. Veď sme ešte nedávno spolu telefonovali. Uvedomila som si pominuteľnosť bytia každého z nás  a to, že človek by mal naplno prežiť každý deň, pretože nikdy nevieme, dokedy sme na tomto svete.

Posledná rozlúčka so zosnulým plastikovým modelárom Igorom Filipiakom sa bude konať v pondelok, 20. novembra 2017 o 12.00 hod. na cintoríne vo Veľkých Teriakovciach.

Odpočívaj v pokoji, Igor! Vždy si hovorieval, že si bol v minulom živote vojakom. Dúfam, že v tom budúcom sa Tvoj sen splní…

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 19. 11. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.