Názor: Všetci pravicoví a liberálni voliči sú už v Bratislave?

16. November 2017 · Autor: admin 

Aspoň podľa výsledkov regionálnych volieb do BBSK to vyzerá na prvý pohľad tak. Mám síce aj inú teóriu o stalinovskom spôsobe zratúvania hlasov, ale tá bez svedčiacich členov komisií  leží iba na vode.

Lebo kde niet žalobcu, niet ani sudcu. A tak zostáva iba jediné racionálne vysvetlenie, prečo získali pravicovo-liberálni kandidáti tak málo hlasov svojich voličov: Lebo už takmer všetci pravičiari a schopní pracujú v okolí Bratislavy, i ďalej na Západ…

Ak aj nejakí schopní ešte tu v RS- okrese zostali, tak zrejme patria buď medzi Maďarov (a tí sú zamestnaní v samosprávach mesta i obcí a v podnikateľskej sfére), alebo sú členmi vyvolenej triedy ľavicových rodinných príslušníkov, a tí tretí- do kasty sociálne podporovaných -týmto bohatým štátom.

To je aj poradie spočítaných hlasov všetkých 49 kandidátov z tohoročných volieb do VÚC v našom okrese! Až po týchto medailistoch prichádzajú liberálni či pravicoví kandidáti. A to napriek tomu, že medzi nimi sa nachádzajú napríklad známa viceprimátorka mesta Rimavksá Sobota, či bývalá dvojnásobná šéfredaktorka GZ, alebo úspešný podnikateľ z Tomašovej, atď.

Alebo, pri strachu pred opätovným víťazstvom extrémistickej pravice, sa Maďari, smeráci, Rómovia zmobilizovali a išli voliť Luntera, ako aj svojich etnických i politických kandidátov. A Slováci? Tí, okrem severu okresu a Hnúšte, boli na súrnych návštevách, v jesenných záhradkách alebo naozaj pracovali v Bratislave či v Belfaste…

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 16. 11. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.