Prednáška Pavla Dvořáka s názvom „Turci na Slovensku“

13. November 2017 · Autor: admin 

Hradné múzeum vo Fiľakove pripravilo na november ďalšie literárne podujatie v rámci projektu „Do knižnice nielen pre vedomosti!“, ktorého poslaním je prostredníctvom čitateľských besied a tematických prednášok priblížiť miestnej mládeži tvorbu významných domácich a zahraničných autorov, ako aj činnosť odborníkov pôsobiacich v rôznych vedných disciplínach.

Hosťom prednášky, spojenej s besedou, bude tentokrát slovenský historika autor literatúry faktu, Pavel Dvořák. Ako autor mnohých kníh a  publicistických článkov sa už niekoľko desaťročí zaoberáslovenskou históriou. Výsledkom tejto činnosti je aj knižný cyklus Stopy dávnej minulosti, ktorý je literárnou paralelou rovnomenného televízneho seriálu. Jeho ôsmy diel, ktorý autor predstaví študentom miestnych stredných škôl, nesie názov „Smrť sultána Sulejmana, Slovensko v čase tureckých vojen“. Rozpráva o vstupe Turkov do Uhorského kráľovstva a období tureckej nadvlády za čias sultána Sulejmana.

Prednáška s názvom „Turci na Slovensku“ sa uskutoční v Mestskej knižnici vo Fiľakove, dňa 22. novembra 2017 o 11:00 hodine. Podujatie knižnice z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: Tlačová správa Hradného múzea vo Fiľakove

 

Publikované 13. 11. 2017

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.