Poznámka: Pravica sa musí správať podobne (pragmaticky v personalistike) ako ľavica

7. November 2017 · Autor: admin 

Teraz nemyslím na rozkrádanie štátu, daňové podfuky a finančné machinácie s projektmi. V prvom rade myslím na personalistiku ľavice, ktorá je takmer dokonalá! Všade majú svojich ľudí, dokonca v niektorých inštitúciách ani upratovačky nesmú chýbať s červenou straníckou knižkou. A potom niet divu, že (aj ich) ľudia volia predovšetkým Smer!

Však majú z toho celoživotné výhody v podobe zamestnania, dotácií, projektov pre svojich, no a najmä funkcie. V prípade ich rozdávania tiež nemyslia na odbornosť, ale na stranícke knižky „našich“ ľudí! Ba čo viac, ak aj náhodou vyhrá nejaké voľby nejednotná liberálna či konzervatívna koaličná pravica, tak nepozametajú ani okresné štátne orgány ale dokonca ani poriadne vládne inštitúcie. Nuž, poriadni babráci!

Potom sa nedivme, že ľavičiari majú nielen funkcie ale aj financie, budovy, autá a zariadenia. Však to ide  ruka-v rukáve … Lenže, roky (ja by som sa odvážil aj napísať- desaťročia, vlastne  s malými a bezvýznamnými prestávkami od februára 1948) vládnu a riadia si svoj biznis iba ľavičiari. Išlo to až do špiku kostí až tak, že výchova mládeže je stále na úrovni politického školenia mužstva v bývalej československej ľudovej armáde. Aj tam sa hrá na „demokraciu“ a oblbovacie papierovačky či „programové“  vzdelávania nemajú konca-kraja.

A rady škôl? Tie sú už len dávno formálnou potemkinovskou hrou na samosprávnu demokraciu. Parlamentná, regionálna a najmä komunálna k nej cúvajú míľovými krokmi, najmä po zvýšení právomocí primátorov a starostov. A to už ani nespomínajme chýbajúci sankčný zákon (postihujúci za prekročenie právomocí verejného služobníka). O takom sa na Slovensku nič nedozviete. A tak sa čudujeme, že vyhrávajú neštandardní?

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 7. 11. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.