Prebiehajú voľby do VÚC

4. November 2017 · Autor: admin 

Slovensko si po piatykrát volí poslancov a predsedov krajov. Prvý krát sa župani volia jednokolovo a mandát sa predlžuje na päť rokov. Hlasovať môžu voliči iba v mieste trvalého bydliska a s platným občianskym preukazom.

Volebné miestnosti sa otvorili o 7.00 hodine ráno.  Vo volebnom obvode Rimavská Sobota je 157 volebných miestností, z nich je v samotnom okresnom meste takmer tridsať. Podľa vyjadrenia niektorých členov okrskových volebných komisií, väčšina voličov prichádzala dopoludnia. Účasť popoludní odhadli asi na 15-20 percent.

„Voľby prebiehajú pokojne. Zatiaľ sa žiadne vážne problémy nevyskytli,“ povedal podpredseda obvodnej volebnej komisie Ján Karas (na snímke). Predsedom komisie je Csaba Žitňár, zapisovateľom Róbert Petrán, členmi Viliam Vaš, Kristína Ľaudárová, Július Takáč a Karol Anger. Členovia komisie priebežne chodievajú aj do terénu, kde monitorujú situáciu. Na chodbe pri niektorých volebných miestnostiach sme stretli aj dobrovoľníčky, ktoré sledujú priebeh volieb a majú na starosti paralelné sčítanie hlasov.

Volebné miestnosti sa zatvoria o 22.00 hodine. Volič je povinný odložiť nepoužité alebo nesprávne upravené hlasovacie lístky v hlasovacej miestnosti do zapečatenej schránky, inak sa dopustí priestupku, za ktorý mu bude uložená pokuta 33 eur. V okrese Rimavská Sobota volia obyvatelia maximálne šesť poslancov spomedzi 49 kandidátov.  Prinášame vám aktuálne fotografie z priebehu župných volieb.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 4. 11. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.