Novembrové novinky na knižnom trhu

4. November 2017 · Autor: admin 

Ani sme sa nenazdali a máme tu ďalší jesenný mesiac so sychravým počasím. Ak premýšľate nad tým, ako stráviť voľný časť, môžete sa v teple domova začítať do dobrej knihy a rpeniesť do iného sveta.  Vybrať si môžete z niekoľkých novembrových knižných noviniek, ktoré vám prináša Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote.

V ponuke sú už aj nástenné a stolové kalendáre, ako aj diáre na rok 2018. Nechýba ani lunárny kalendár či veľký nástenný kalendár Ľadové kráľovsto, ktorý určite poteší deti. Ratolestiam je určená aj interektívna kniha s elektronickou ceruzkou. V sortimente kníhkupectva nájdete aj darčekové kolekcie krížoviek.

A tu sú už knižné novinky: Táňa Keleová-Vasilková-Priateľky, Jozef Karika-Čierny rok, Geir Tangen-Maestro, Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt- Tí, ktorí zlyhali, Sebastian Fitzek-Balík, Elena Ferrante-Príbeh stratenej dcéry, Jana Šulková-Oheň v duši, Vladimír Liška-Mária Terézia-Najmocnejšia panovníčka Európy.

Svetlo sveta uzrela kriminálna dráma s prvkami trileru od majstra napätia Jozefa Kariku Čierny rok. Rozpolteného mafiánskeho bossa Petra Štarcha čaká najhorší rok v živote. Cesta za mocou a vysnívaným rajom sa mení na strmý pád do pekla. Najlepšiemu kamarátovi pomáha sprivatizovať veľkú fabriku. Lenže o miliardový majetok má záujem aj mocný a nemilosrdný oligarcha, ktorý ide cez mŕtvoly. Plachý drogový priekupník Zolo Čonka rozširuje svoje impérium a sníva o medzinárodnom biznise.

Naráža na prekážky, z ktorých najväčšou môžu byť jeho vlastní bratia. Skorumpovaný úradník Alexander Vokoš rozohráva čoraz nebezpečnejšie hry a preniká až k všemocnému premiérovi, ktorý stráca pôdu pod nohami. Pešiaci Bobo a Laba sa usilujú prežiť vo vrcholiacom šialenstve deväťdesiatych rokov, keď sú výbuchy a streľba doslova na dennom poriadku. Všetci zažívajú čierny rok, ktorý sa pre nich ľahko môže stať posledným. Túžili po lepšom živote, vplyve a bohatstve, ale dostanú iba násilie, smrť a temnotu.

Ďalšou horúcou novinkou je kniha Tí, ktorí zlyhali. Prvú obeť beštiálneho vraha objavili v opustenej budove školy. Známa televízna hviezda bola priviazaná k stoličke a obrátená tvárou k stene. Na krku mala štítok s nápisom „neprospel“ a v hlave otvor po strele z jatočnej pištole. Na operadle stoličky bol pripevnený niekoľkostranový vedomostný test.

Súdiac podľa počtu chybných odpovedí, obeť pravdepodobne zlyhala v najdôležitejšej skúške svojho života.
Nebezpečný páchateľ je čoraz odvážnejší, obetí pribúda. Jeho modus operandi sa v podstate nemení a je zaujímavé, že ide vždy o mediálne známe a populárne osobnosti. Zdá sa, že kriminalisti z Riksmordu majú do činenia s inteligentným, no zjavne chorým človekom, ktorého ženie nenávisť k povrchným idolom súčasnej doby.

Lenže, dôkazy im chýbajú a stopy unikajú. Žeby kľúčom k objasneniu prípadu bola anonymná osoba, na ktorú Sebastian Bergman náhodou natrafí v chatovacej miestnosti?

Aké boli kľúčové okamihy vlády Márie Terézie? Barokové obdobie, do ktorého sa jediná česká panovníčka narodila, bolo bohaté na kultúru i množstvo povier a predsudkov.

Objavovalo sa niekoľko zázračných a pozoruhodných udalostí, ktoré ovplyvňovali dobu aj vnútorný svet panovníčky – jej vzťahy k cirkvi a náboženskej viere. Autor Vladimír Liška sa tak zamýšľa aj nad rozporuplnosťou vlády Márie Terézie a nad jej prínosom do reformného úsilia, ktoré je pre jej vládu príznačné.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúru, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti,  pozzle či spoločenské hry.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 4. 11. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.