Črta: Kde končí Slovensko…

2. November 2017 · Autor: admin 

Táto veta je dvojzmyselná, ale tentoraz naozaj nemyslím na fatálny rozpad krajiny v súvislosti s pochybnou morálkou vedúcich elít tohto štátu. Otázka by mohla znieť aj takto: Kde sa otáčajú muchy? Alebo aj symbolicky v skratke: Koniec SR – koniec R2. Či, kde končí R-dvojka, tam končí aj Slovensko!

Pri všetkých tých nezmyselných debatách vo vládnej komisii o neefektívnosti výstavby rýchlostnej komunikácie od Lučenca cez Rimavskú Sobotu smerom na Rožňavu a Košice, rezonuje našťastie nielen opačný názor, ale aj aktuálna ilustrácia relácie: Tam, kde je diaľnica, prichádzajú aj investície.

A tým súčasným príkladom tohto ekonomického vzťahu je avízo budúcoročného príchodu veľkého výrobcu a dvoch zamestnávateľov(cca 350-550 ľudí) do Detvy (https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/445159-dialnica-priniesla-detve-velkeho-investora/).

A kdeže to končí dnešná rýchlostka? Všakže R2, kdesi pred Podkriváňom a niekoľko kilometrov pred koncom 4-prúdovky, míňa i Detvu. Takže, ako znie klasická otázka: Kde končí Slovensko, zatiaľ? No, predsa na konci rýchlostnej komunikácie pri Podkriváni!

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 2. 11. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.