Stavte na žolíka s číslom 20

31. Október 2017 · Autor: admin 

Viem, že často volíte tie isté tváre. I keď si myslím, že niektorí súčasní župní poslanci, ktorí tam už sedia roky, už nie sú veľmi progresívni. Nájdu sa medzi nimi aj takí, ktorí majú aj iné funkcie a podľa mňa sa nemôžu dostatočne venovať každej z nich.

 

V našom volebnom obvode môžete v sobotu, 4. novembra krúžkovať šiestich kandidátov, uchádzajúcich sa o post poslancov BBSK. Čo keby ste dali aj hlas mne, Marte Kanalovej s číslom 20, ako žolíkovi. Ak hrávate karty, tak viete, že žolík, ktorý nahrádza ľubovoľnú kartu, vám často môže napomôcť k výhre. Ako novinárka sa prostredníctom médií roky snažím riešiť aj vaše problémy, často sa mnohé veci vďaka tomu pohli. Vyznám sa vo veciach verejných. Poznám kompetencie samosprávneho kraja.

Uvedomujem si,  že treba pokračovať v asfaltovaní ciest druhej a tretej triedy, ktoré sú v dezolátnom stave. Ani najkrajnejšia dedinka nesmie mať rozpadnutú cestu. Dôležité je aj efektívne stredné školstvo, aby sa absolventi vedeli uplatniť na trhu práce. V oblasti zdravotníctva by sa mala skvalitniť odborná starostlivosť a vrátiť aj najpožadovanejšie odborné oddelenia do rimavskosobotskej nemocnice.  Nemali by sme zabúdať ani na dôchodcov, pretože každý z nás raz bude v tomto veku, a rozšíriť sieť domovov seniorov a hospicov. Okrem toho v našom regióne obyvateľstvo starne, dôsledkom čoho sú dlhé čakacie doby na umiestnenie do domova dôchodcov.

V oblasti dopravy je potrebné zefektívniť frekvenciu spojov a skvalitniť služby pri preprave osôb na úseku MHD, linkovej ale aj diaľkovej preprave, pretože mnohí nepracujú v mieste svojho bydliska ale cestujú za prácou. Myslím, že sa treba pozrieť aj na činnosť samotného Úradu BBSK, aby sa tam neprijímali ľudia na základe rodinkárstva, ale odborníci, a aby transparentne hospodárilo s verejnými financiami.

Dokážem si sadnúť za rokovací stôl aj s oponentom, majúci iný názor, a dohodnúť sa, či podporiť pozitívnu vec, ak je to v prospech ľudí, mesta, regiónu a kraja. Politici a verejní činitelia by sa nemali vybíjať v žabo-myších vojnách a poukazovať na to, čo ich rozdeľuje, ale hľadať prieniky, ktoré ich spájajú, ak je to v prospech občanov. Župa by mala byť bližšie k ľuďom, politika a výkon verejnej funkcie by mal byť v prvom rade o ľudskosti, pochopení, tolerancii a vzájomnom konsenze. Dôležitá je aj transparentnosť, vrátane prerozdeľovania financií a personalistiky. Na Úrade BBSK by mali byť odborníci a nie ľudia, vybraní podľa straníckych tričiek či rodinkárstva.

Myslím si, že župa by mala byť bližšie k ľuďom a poslanci by mali medzi nich chodievať, a to nielen pred voľbami. Občan by sa nemal báť obracať na svojho poslanca so záležitosťou, ktorú treba podľa neho riešiť. Mnohí nevedia, aké sú kompetencie a finančné možnosti župy v oblastiach školstva, zdravotníctva, dopravy, komunikácií, kultúry, sociálnych vecí či regionálneho rozvoja. Preto je potrebná väčšia, ale objektívna medializácia každého kroku vedenia župy. Veci verejné sa totiž týkajú každého z nás.

Marta Kanalová, kandidátka na poslankyňu BBSK s volebným číslom 20

 

Publikované 31. 10. 2017

Comments

3 komentáre/ov - “Stavte na žolíka s číslom 20”

 1. free - 31. Október 2017 11:02

  Volic ma tendenciu vilit poslancov z co najblizsieho okolia, pokial su podla neho vhodny, ak nie, tak si vybera aj z inych vzdialenejsich casti kraja. Pani kandidatka Vy ste sa tu donedavna prezentovala s metlou ako cistite urad BBSK od terajsieho zupana. Podporovali ste toho co sa vzdal,co tu chcel behat. Teraz bude znova zvoleny ten isty zupan, takze Vasa spolupraca sadnutie si za jeden stol a odhodlanie riesit veci pre ludi vyzera ako oblbovanie volica (z pohladu ako ste sa tu prezentovala s tou metlou) pre poporu ako kandidatky. Vas partnersky dennik je SME , ako to pisal viva, takze Vy by ste ziadny navrhy a riesenia co by priniesol zupan nepodporovali, lebo pre ludi z partnerskeho dennika a ten, ktoreho ste podporovali donedavna na zupana, by Vas iste usmernili. Bolo by to presne tak, ako sa prezentovali aj poslanci Smeru v zastupitelstve BBSK, no a v minulom volebnom obdobi tu u nas v RS, cize kandidati za Smer uz vonkoncom nepripadaju do uvahy.Tak ze vyber je velmi problematicky. Vy pisete a ziadate o podporu. Takze p. Kanalova kto je v skutocnosti drzitelom zolika s c.20????

 2. Marta Kanalová - 31. Október 2017 14:04

  Ďakujem za Váš názor. Do volieb síce idem s podporou päťkoalície, ale nie som členkou žiadnej politickej strany a nikdy som ani nebola, takže nemám voči nikomu žiadne záväzky a nevidím dôvod, prečo by ma niekto mal v tomto smere usmerňovať. Čo sa týka denníka SME, ten nemá s mojou kandidatúrou nič spoločné. Všetko, čo som v tomto článku napísala je pravdivé a ľudia, ktorí ma dlhé roky osobne poznajú a poznajú aj moju prácu tak vedia, že vždy sa snažím hľadať kompromisy, ak je to v prospech občanov a regiónu. Mimochodom, ako novinárka som na rozdiel od niektorých iných médií nikdy neodignorovala ani návštevu súčasného župana v Rimavskej Sobote, dokonca som mu dala vždy možnosť sa vyjadriť, naposledy to bolo v článku o kruhovej križovatke.

 3. viva - 31. Október 2017 20:30

  free: 1. Občania volia poslancov z okresu a nie z kraja!

  2. Marta chce zrejme čistiť župný úrad od negatívnych javov, ako je rodinkárstvo a nie od župana- ako to prefíkane podsúvate !

  3. Spolupráca poslanca so županom je iste dôležitou vecou (viď primátor RS a terajší župan), ale pre poslanca BBSK je dôležitejšia komunikácia a dohoda s ostatnými zástupcami ľudu, z druhých politických strán resp. okresov ! To vie aj priemerný volič…

  4. Našim partnerským denníkom bol SME pred 4 rokmi, keď ich ešte neprevzala Penta. Takže, ak ste chceli byť nadčasový a chceli byť dôsledný, tak ste mali písať v minulom čase ako ste uviedli: „ako to písal viva“. Naozaj, pred viac než 4 rokmi sme SME považovali za partnerský internet. Dnes už ich nemáme za partnera…

  5. O politickom usmernení kandidátky č. 20 netreba písať- to vám vysvetlila Marta. Iba potvrdím, ako predseda Okresného centra- Kresťanskodemokratického hnutia v RS: Kandidátka Marta Kanalová nie je členkou KDH a ani členkou zo žiadnych našich 4 koaličných strán. Je nezávislou od rozhodovania orgánov KDH. Takže po voľbách, ak jej voliči vyslovia dôveru, tak sa sama bude môcť rozhodnúť, ako bude zastupovať záujmy občanov okresu a kraja v zastupiteľstve BBSK.

  6. Máte pravdu- čo sa týka kandidátov ľavicových či vládnych strán- ani nám pravicovým či stredopravým voličom vôbec nepripadajú do úvahy !

  7. Moju podporu Marta Kanalová má, takisto aj všetkých 5 strán stredopravej koalície. Teraz iba prosí o podporu vo voľbách od voličov. A je len na nich, ako zvážia jej skúsenosti komentátora spoločenských problémov či novinárky, ktorá každodennou činnosťou pomáha riešiť problémy ľudí !
  PS- Žolík- Joker je piata karta, ktorou sa hra vyhráva. Podporme kandidátku č. 20 Martu Kanalovú- novú nezaťaženú tvár v politike !

  Viliam Vaš

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.