Iniciatíva „S malou pomocou k veľkej radosti” pomáha deťom v núdzi aj na Gemeri

12. Október 2017 · Autor: admin 

Nie každé dieťa má to šťastie žiť v pohodlnom domove a detí, ktoré po ňom túžia, je na Slovensku stále veľa. Preto sa spúšťa ďalší ročník iniciatívy na pomoc deťom v núdzi pod názvom „S malou pomocou k veľkej radosti“.

Konkrétna pomoc v regiónoch Slovenska v projekte „S malou pomocou k veľkej radosti“ má vďaka Červenému krížu reálne kontúry aj na Gemeri. Keďže sa v každom regióne Slovenska nájdu rodiny, ktoré majú zo svojho príjmu problém zabezpečiť základné životné potreby detí, na veci, ktoré im urobia radosť, prostriedky v rodinnom rozpočte nezostávajú. Aj preto je úžasné, potrebné a prospešné, keď sa deťom nakúpia presne tie veci, ktoré im pomôžu urobiť domov ozajstným domovom.

Často sa zo získaných peňazí kúpili spoločenské hry, športové potreby, knihy či potreby na maľovanie a písanie. Terénnym pracovníkom z Červeného kríža utkvel v pamäti provizórny domček na pustatine v lese, kde bývala rodinka s deťmi, ktoré však boli najedené a čisto upravené. Deťúrence dostali rôzne hračky na rozvoj kreativity, ďalej lopty, autíčka, farbičky, omaľovánky a ďalšie, ktoré rozvíjali ich detskú fantáziu.

A pomôcť môže naozaj každý. Stačí, ak si v obchode Coop Jednota zakúpite akýkoľvek produkt Procter&Gamble a vďaka tomu prispejete Slovenskému Červenému krížu, ktorý tieto financie venuje na pomoc deťom po celom Slovensku. Ambasádorkou projektu je Diana Hágerová, ktorá sa onedlho sama stane mamičkou: „Aktuálne, ako budúca mama, si intenzívne uvedomujem dôležitosť skutočného a bezpečného domova pre každé jedno dieťa. Preto beriem veľmi pozitívne, že aj maličkosť, akou je nákup bežných výrobkov, môže prispieť k vytvoreniu pohodlia domova pre deti, ktoré to potrebujú. Som rada, že môžem byť súčasťou tejto iniciatívy a verím, že sa nás zapojí čo najviac.“ Iniciatíva potrvá až do 30. novembra 2017.

Zdroj: Lenka Bosá, tlačová správa

 

Publikované 12. 10. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.