Netradičné stretnutie s deťmi a rodičmi v Gemerskej Vsi

12. Október 2017 · Autor: admin 

OZ Šanca pre Dražice a Komunitné centrum v Dražiciach dostalo v septembri pozvanie na tvorivé dielne do materskej škôlky v Gemerskej Vsi. V útulných priestoroch materskej škôlky nás už netrpezlivo očakávali detičky s mamičkami aj s pani učiteľkami.

Mali sme pre nich pripravené aktivity v tvorivých dielňach a to výrobu jesenných stromčekov šťastia, ktoré spolu s deťmi veľmi ochotne vyrábali mamičky a rodinní príslušníci Spoločne sme vyrábali jesenné stromčeky šťastia, ktorých základ je navliekanie drobných korálikov na drôtiky.

Táto činnosť zaujala nielen deti, ale aj rodičov, ktorí stihli vyrobiť stromčeky nielen pre seba, ale aj pre pani učiteľky. V príjemnej priateľskej atmosfére sme sa stihli porozprávať s mladými mamičkami o rôznych problémoch, očakávaniach a plánoch do budúcnosti pri výchove svojich detí.

Celá atmosféra sa niesla v znamení priateľstva, radosti a výmeny skúseností pri výchove detí. Na záver celého podujatia nám deti z materskej škôlky spolu s pani učiteľkami zaspievali. Sme veľmi radi, že sme mohli stráviť čas s komunitou ktorá bola prevažne z rómskeho prostredia.

Niekedy je zbytočné mať vysoké ambície pri dosiahnutí cieľa. V  tomto prípade sa nám potvrdilo, že i malý úspech je ocenením práce, ktorú v prospech komunity robíme my všetci dennodenne, len si to neuvedomujeme. Týmto ďakujeme učiteľkám materskej škôlky, ktoré vytvorili pre nás a rodičov s deťmi príjemné a tvorivé prostredie. Určite sa ešte stretneme.

Autor: Bc. Klaudia Kučová, odborný pracovník KC

 

Publikované 12. 10. 2017

 

 

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.