Prvé stretnutie rodákov Dražíc pod vežou

11. Október 2017 · Autor: admin 

Je nedeľa, 8.10. 2017,  a pred evanjelickým  kostolom sa stretávajú  ľudia, ktorí prišli  na evanjelické slávnostné bohoslužby, ktoré  boli venované stretnutiu rodákov v obci.

Cieľom projektu Prvé stretnutie rodákov Dražíc pod vežou bolo zorganizovať  stretnutie žijúcich rodákov , obyvateľov, ktorí sa  v obci narodili a žijú roztrúsene po Slovensku, ale aj v štátoch  EÚ.  Účelom  projektu bolo obnoviť vzťahy so žijúcimi obyvateľmi v Dražiciach a tými, ktorí sa sem vracajú len príležitostne, ale o to intenzívnejšie prežívajú život, radosti a strasti tejto komunity.

Krásne priestory,  duchovno,  a slávnostný ráz  udalosti, bolo pre mňa  a ostatných účastníkov veľkým  zážitkom. Bolo to krásne ukončenie týždňa. Božie služby, ktoré viedla Mgr. Viktória Lisáková  nás  povzbudili a cítili sme , že je správne, že sme sa  stretli, aby sme prežili tento neopísateľný zážitok.   Po ukončení  božích služieb  účastníci  porozprávali  o svojom  živote, rodine a spoločných  známych s našimi priateľmi v priestoroch kultúrneho domu v obci Dražice.

Veľmi oceňujem úsilie Marty Gortovej, ktorá prostredníctvom projektu Prvé stretnutie rodákov Dražíc pod vežou, ktorý podporil BBSK  mohla túto akciu uskutočniť. Dnes, keď sa každý ponáhľa, nemá  čas sa ani zastaviť, veru nie je jednoduché  zorganizovať  takéto podujatie a  hlásať evanjelium božieho  slova.

Na základe  zúčastnených  a pozvaných hostí, ktorí  pochádzajú  z obce Dražice  vidíme,  že myšlienka stretnúť sa s rodákmi po viac ako 50 rokoch  všetkých oslovila. Pekným gestom bolo , že starosta obce p. Krisztián Kovács si spomenul na ľudí, ktorí v tomto roku  mali jubileum a rozdal oslávencom ruže a malý  suvenír.

Na záver treba poďakovať   Cirkevnému  zboru  Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku Padarovce, Dcérocirkev Dražice, a to Marte Gortovej, ktorá bola  iniciátorkou  tejto  zaujímavej aktivity. Na projekte participovali: Obecný úrad Dražice, OZ Šanca pre Dražice, Komunitné centrum  Dražice. Ďakujem  za  krásnu atmosféru  a možnosť sa  zúčastniť na  bohoslužbe a posedení  s rodákmi obce Dražice. Verím, že   o rok sa projekt bude môcť realizovať i za podpory našich známych, priateľov, pretože myšlienka si zaslúži   miesto v našom srdci.

Autor: Mgr. Alena Horváthová, odborný garant KC Dražice

 

Publikované 11. 10. 2017

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.