Sľub členov obvodnej volebnej komisie v Banskej Bystrici

10. Október 2017 · Autor: admin 

V pondelok, 9.októbra 2017, po privítaní a otvorení predsedom BBSK Mariánom Kotlebom, zložili zákonom predpísaný sľub členovia obvodných komisií zo štyroch južných okresov Banskobystrického samosprávneho kraja (PT,RA,RS,VK). Zároveň si prítomní zástupcovia politických strán z okresov, žrebovaním z klobúka, zvolili aj predsedu a podpredsedu obvodnej volebnej komisie.

Meno predsedu sobotskej komisie, ktorým sa stal Csaba Žitňár (SMK),  vytiahol z klobúka Viliam Vaš (SaS, OĽaNO, NOVA, KDH,OKS) a meno podpredsedu z módneho klobúka si vytiahol sám Ján Karas (SNS). Pritom, spočiatku na zozname jeho meno chýbalo, napriek tomu, že bol do komisie delegovaný a aj sa osobne prezentoval pre sľubom. Po menšej reklamácii ho nakoniec prítomné pracovníčky našli v iných zoznamoch. Ďalšími prítomnými členmi komisie boli Karol Anger a Július Takáč. V zozname členov sa nachádza aj Kristína Ľaudárová, ktorá sa však osobne nedostavila na sľub. Zapisovateľom bude Róbert Petráň a sídlom Obvodnej volebnej komisie č. 9 Rimavská Sobota bude Gymnázium Ivana Kraska, známym aj ako GYMIK, na Ulici Hostinského 3. Na tomto stretnutí dostali členovia aj brožúrky s príslušnými zákonnými ustanoveniami, týkajúcimi sa župných volieb.

Prvé riadne stretnutie členov ObVK bude 17.10.2017 o 15,00, kde už budú (okrem pravdepodobne vykonaného dodatočného sľubu) prítomní aj vedúci pracovníci sumarizačného úradu. Tí, ako je známe, vykonávajú faktické a štatistické spočítavanie hlasov voličov z jednotlivých okrskových komisií. Zároveň sa členovia komisie oboznámia s priestorovým zabezpečením  a technickým vybavením obvodnej komisie. Pripomíname, že voľby do VÚC 2017 sa budú konať prvú novembrovú sobotu, 4.11.2017. V našom volebnom obvode môžete krúžkovať šiestich, spomedzi 49 kandidátov na poslancov.

Cestu do Banskej Bystrice s členmi komisie absolvovala aj Marta Kanalová, kandidátka 5-koalície SaS, OĽaNO, NOVA, KDH, OKS. Tá však navštívila obchodné centrum a nafotila si aj pamätihodnosti mesta. Prinášame aj jej fotografie: na niektorých sa Marta Kanalová nachádza pred budovou BBSK i s predsedom KDH z Poltára Jozefom Vreteničkom, či pred pamätnou tabuľou prvého slovanského pápeža Jána Pavla II. Po ceste domov sa niektorí zastavili aj na známej kolibe v Ožďanoch, kde sme si nenechali ujsť možnosť vyfotiť sa aj s armádnou technikou.

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 10. 10. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.