Lepšie sa nám tu bude vládnuť…

6. Október 2017 · Autor: admin 

… ak mladí a tí rýpuci odídu! Takáto veta by kľudne mohla zaznieť nielen na Hlavnom námestí  v Rimavskej Sobote, ale pravdepodobne o tomto snívajú aj za oknami budovy na námestí Slobody. Aká signifikantná adresa, keď spojíme pritakávanie druhého eštebácky vyzerajúceho pána, takmer v zelenom úbore: Však máte slobodu, demokrati (!), tak utekajte!

Určite by v oficiálnych a najmä v „našim“ poplatných médiách takéto otvorené výzvy na emigráciu nezazneli. Však, kto by platil dane? Ale jeden nikdy nevie, ako to hovoria nemeckí spoluobčania, kedy takéto niekto v zlosti vystrelí na adresu nespokojných pracujúcich.

Lebo v stave a v procesoch riadenia vecí verejných to vyzerá tak, že napriek hrozbe emigrácie je to mottom súčasných mocných. Veď je to povážlivé, keď až 1/3 (tretina) mladých nechce bývať na Slovensku -vo svojej domovine! S malým dôvetkom: Takmer všetci uviedli v dotazníkoch, že neveria všetkým alebo niektorým zo základných mocenských pilierov tohto štátu- vláde, parlamentu, súdom, polícii !

Kde tá naša vlasť skončí, ak mladí odtiaľto odídu? Kto bude pracovať a kto sa postará o starých?

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 6. 10. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.