Klus sa vzdal kandidatúry na župana, podporil ho aj Hlina

3. Október 2017 · Autor: admin 

Kandidát na župana Martin Klus (SaS, OĽaNO, NOVA, KDH, OKS) sa dnes vzdal svojej kandidatúry v prospech svojho súpera Jána Luntera. Oznámil to na tlačovej besede v Banskej Bystrici.

Urobil tak po oboznámení sa s výsledkami prieskumov preferencií kandidátov od agentúr AKO a Median. „Dnešným dňom sa vzdávam svojej kandidatúry v prospech Jána Luntera, pretože intoleranciu a nekompetentnosť treba z nášho kraja a aj z celého Slovenska vyhnať,“ povedal Klus, ktorý svoje rozhodnutie  konzultoval s koalíciou piatich politických strán, ktorá ho nominovala.

Šéf KDH Alojz Hlina sa takto vyjadril k vzdaniu sa kandidatúry Martina Klusa: „ Oceňujeme prístup M. Klusa. Jeho prístup dokazuje, že slovenská politika sa mení. Prichádzajú do nej noví politici, ktorí odmietajú hrať rôzne politické hry a idú po výsledku. Občania Slovenska potrebujú počuť, že politici v opozícii sa vedia dohodnúť. Signál od M. Klusa z Banskej Bystrice je povzbudením na veľké zmeny v slovenskej politike. Slovensko potrebuje víťazstvo, výsledok. Výsledok, že sa extrémizmus dá poraziť, prehratých zápasov bolo už veľa. Slovensko je krajina s budúcnosťou, nie je odkázané na to, aby nám tu vládli zlodeji alebo fašisti. Alternatíva existuje a M. Klus je svojim zodpovedným prístupom jej súčasťou.“

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 3. 10. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.