Októbrové novinky na knižnom trhu

3. Október 2017 · Autor: admin 

Máme tu ďalší jesenný mesiac, kedy sa príroda pripravuje na zimný spánok a stromy hýria farbami. Počasie je sychravejšie, aj s dažďami. Čo tak sa v teple domova začítať do dobrej knihy. Vybrať si môžete z niekoľkých októborových knižných noviniek, ktoré vám prináša Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote.

Nenechajte si ujsť ani akciu KNIŽNÝ RAJ so zľavami na vybrané tituly pre deti i dospelých. Navyše, ku každému nákupu nad 10 eur si môžete vybrať jednu zo štyroch kníh: Umenie lásky, Zamilovaní anjeli, Nástroj, Od veci, len za 0,10 eur. Akcia platí do 31. októbra.

A tu sú už knižné novinky: David Lagercrantz- Muž, ktorý hľadal svoj tieň, John Grisham-Svišť, Lucia Sasková-Zlatokopka 3, Princíp varenia, Najväčšie záhady a mystériá Slovenska, Beatrica Čulmanová-Slovenské povesti o strašidlách, Život Adama2, Život Adama1, , Jozef Banáš-Kód 9.1.7, Václav Neuer-Nenapravený omyl.

Po úspechu kníh Jozefa Banáša Kód 9, Kód 1 a Kód 7  vyšlo ich súborné ilustrované vydanie Kód 9.1.7. Vďaka fotografiám, mapám, poznámkam, komentárom a vysvetlivkám sa môžete stať účastníkmi autorovho putovania a nahliadnuť do krajín, kde sa príbehy Kódov zrodili. Navštívite atraktívne prostredie Číny, Tibetu, Nepálu, Indie, Kašmíru, Vatikánu, Bhutánu, Sikkimu, Jeruzalema či Betlehema.

Jozef Banáš prináša v Kódoch svoju životnú filozofiu, že všetko sa riadi zákonom rovnováhy. Rovnováhu medzi mužom a ženou hľadá v Kóde 9, medzi duchom a hmotou v Kóde 1 a medzi dobrom a zlom v Kóde 7. Kód 9 je však predovšetkým o tom, ako milovať, Kód 1 o tom, ako byť dobrým človekom, a Kód 7 o tom, ako byť šťastným. Autor verí, že popri dobrodružstve budú jeho texty aj motivačným čítaním, ktoré zmení váš pohľad na život.

Ak vás zaujímajú záhady, určite si prečítajte knihu Najväčšie záhady a mystériá Slovenska. Ľudí na celom svete odnepamäti vzrušovali podivuhodné prírodné úkazy či udalosti, ktoré si nedokázali vysvetliť. Vzbudzovali v nich zvedavosť i strach a často im pripisovali nadprirodzený pôvod a vlastnosti. Niektoré z nich pokrok vedy dokázal objasniť, mnohé však stále zostávajú zahalené tajomstvom.

Neobjasnené záhady rôzneho druhu neobišli ani našu krajinu. Na území Slovenska sa našlo množstvo tajomných nálezov, staré kroniky vydávajú svedectvá o zjaveniach, nevysvetliteľných javoch a tajuplných postavách našej histórie. Koľko pravdy je na legendách, ktorými sú opradené viaceré lokality na Slovensku?

Odkiaľ sa vzali odtlačky ľudských chodidiel staré milióny rokov, tajomné skalné nápisy či záhadné kruhy v obilí? Kde je miesto posledného odpočinku svätého Metoda či legendárneho hunského kráľa Atilu? Vydajte sa s nami po stopách týchto starých i novších záhad a možno práve vám sa podarí odhaliť ich tajomstvo…

Novinkou je aj detektívka Nenapravený omyl, z pera Václava Neuera. Vrahov omyl rozbieha rutinné vyšetrovanie vraždy na jednom bratislavskom gymnáziu. Detektívi z oddelenia vrážd pod vedením vrchného inšpektora Ledeckého preverujú podľa zabehnutého vzorca všetky možnosti.

Zrazu príde impulz zo strany, odkiaľ ho nik nečakal. Modus operandi a štatistika hovoria svoje: Takých prípadov je na Slovensku viac! Majú detektívi veriť človeku, ktorí ich už raz sklamal? Ide o samostatné prípady alebo o vyčíňanie monštra v ľudskej koži? Všetko ukazuje na to, že obeť nie je jediná.

Postupujúce pátranie odhaľuje krutú pravdu, ale ako blízko je vrah svojim prenasledovateľom a ich blízkym, zatiaľ nik netuší. Vzťahy sú krehké a čaká ich zaťažkávacia skúška. Popri svojej hlavnej činnosti obhajuje mladý inšpektor Jakub Koreis so skúsenejším kolegom Machrákom vlastnú policajnú česť. Na vyžiadanie kolegov majú zaistiť recidivistu a odovzdať ho spravodlivosti. Nedarí sa im a ich snaha je prerušovaná dôležitejšími povinnosťami.

Ledeckého skupina sa krok za krokom blíži k ľudskej beštii, ktorá má na svedomí už niekoľko ženských životov. Jediné, čo do poslednej chvíle nevedia, je, kto bude ďalšia obeť a ako chce vrah napraviť svoj omyl. Lenže práve v tom mu potrebujú zabrániť. Netušia, aká osobná záležitosť to bude.

Tretia kniha Václava Neuera prichádza v čase, keď sám autor prežíva ťažké obdobie. Minulosť je nemilosrdná a po rokoch môže byť ťažké obhájiť si čistý štít. Hľadanie pravdy je preto dnes pre autora rovnako dôležité a osobné, ako pre jeho románových hrdinov. Detektívny román je voľným pokračovaním kníh Krkavčí súd a Vražda s pridanou hodnotou. Aj keď je autor v ťažkej životnej situácii, predkladá čitateľovi príbeh na hranici pravdy a fikcie, kde pútavým spôsobom približuje prácu kriminalistov, ktorí chránia životy iných.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúru, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, kľúčenky s menami, hrnčeky s hudobnými kapelami. Nechýbajú ani spoločenské hry.

Nájdete tu aj doplnkový tovar:  puzzle, vonné oleje, kaballah náramky s ochrannými kameňmi, hracie i veľkonočné pohľadnice, kľúčenky, darčekové tašky a magnetky. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

Autor: Marta Kanalová

Publikované 3. 10. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.