„Očakávame najhoršie, ale modlíme sa za najlepšie!“, odkazuje z Miami Beach Laco Matyinko zo skupiny Maduar

8. September 2017 · Autor: admin 

Laco Matyinko, ktorý už niekoľko rokov pôsobí na Miami Beach, kde spolu s bratom Jurajom prevádzkujú cestovnú kanceláriu, natočil včera podvečer exkluzívne zábery len pár hodín pred evakuáciou z mesta, ktorá je nariadená kvôli blížiacemu sa hurikánu Irma. Na nich je vidno, ako sa mesto pripravuje na celú udalosť a akú vážnosť prikladá tomu, čo hrozí. 

Ako povedal Ladislav Matyinko (45 r.): “Je to také pokojné a hrozivé zároveň. Na jednej strane si človek povie, že tie budovy aj mesto sú na takéto niečo pripravené, na druhej strane nikdy neviete, do akej miery sa prírodné živly naozaj prejavia. A hlavne keď ide o hurikán, ktorý je označovaný za najväčší v novodobej histórii. Zábery z Karibiku neveštia nič dobré.

O tom, že ľudia v meste berú celú udalosť vážne svedčí aj takmer úplne prázdna Lincoln Road, ktorá patrí asi medzi najrušnejšie miesta v celej Amerike. Ide o pešiu zónu v centre Miami Beach plnú reštaurácií, kaviarní a obchodov so všetkými renomovanými značkami sveta. Aktuálne však pripomína Mesto duchov. Prevádzky sú pozatvárané, terasy a posedenia odpratané a výklady v rámci možností zadebnené.

Bývam priamo na Lincoln Road a vidieť ju úplne prázdnu je neuveriteľné. Prešiel som sa po nej až po pláž a mal som z toho zimomriavky. Nikde nikto, ešte aj pláž je úplne vyľudnená. Pôsobí to na mňa ako scéna z katastrofického filmu. Napriek pokoju a tichu, ktoré tu zavládli, z toho ide strach.“, konštatuje.

Okrem silného vetra sa očakávajú aj vysoke prívalové vlny do výšky až 4 metrov, takže je viac ako pravdepodobné, že Miami Beach skončí zaliate vodou. Aj z toho dôvodu bola nariadená povinná evakuácia celého mesta. Ladislav s manželkou sa preto dnes presunú ku známym do Boca Raton, kde budú čakať, kým vyčíňanie živla nepominie.

Zdroj: M&M Brothers Team

 

Publikované 8. 9. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.