Čo budujú na mieste bývalej Koliby v údolí? Chrám Svedkov Jehovových

7. September 2017 · Autor: admin 

Mnohí obyvatelia Rimavskej Soboty si ešte spomínajú na za socializmu vychýrenú Kolibu v údolí. Nazývali ju aj Chata v údolí alebo maďarsky Fatartó, či sexi sud. Radi ju navštevovali aj papaláši a dievčatá pochybnej povesti,  v 90. rokoch sa tam konali diskotéky. Drevenú budovu napokon zachvátili plamene a vyhorela. Roky bol pozemok nevyužívaný.

Ako dokumentujú aj naše fotografie, už niekoľko dní tam však vládne čulý pracovný ruch.  Na mieste bývalej Koliby v údolí vyrastá Budova na biblické vzdelávanie. Investorom je Náboženská spoločnosť Jehovovi svedkovia v SR.

Podľa informačnej tabule výstavba Sály Kráľovstva, ako ju nazývajú členovia tejto cirkvi, sa začala v auguste tohto roku. Práce by mali byť ukončené v júni 2018. Stavbu povolilo Mesto Rimavská Sobota. Spôsob zhotovenia je svojpomocne.

Ako je známe, Svedkovia Jehovovi v Rimavskej Sobote využívajú zrekonštruovaný dom na Čerenčianskej ulici. Ten im však z kapacitných dôvodov nepostačuje, a tak sa rozhodli pre výstavbu nového chrámu.

Takto kedysi vyzerala vychýrená Koliba v údolí, miesto bujarých zábav. Na pozemku v súčasnosti vládne pracovný ruch.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 7. 9. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.