SaS: V Banskobystrickom kraji sa zachováme zodpovedne

7. September 2017 · Autor: admin 

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) a jej kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Martin Klus sa v nadchádzajúcich Voľbách do VÚC zachovajú zodpovedne a najmä dodržia slovo – tak, ako to strana urobila už viackrát v minulosti.

„Od ohlásenia svojej kandidatúry zastávam jednu jedinú pozíciu: Martin Klus nebude dôvodom zakonzervovania pomerov v Banskobystrickej župe. Naopak, tradične najlepší program a skvelý tím ľudí, ktorý stojí za mnou, je zárukou, že náš kraj môže opäť začať prosperovať,“ uviedol Martin Klus na tlačovej besede v Banskej Bystrici a dodal: „Môj plán je rokovať s tými, ktorí majú záujem sa dohodnúť a na prelome septembra a októbra sa stať alebo podporiť najsilnejšieho demokratického kandidáta. Dovtedy spravím v kampani maximum pre to, aby som to bol ja.“

Podpredseda SaS Ľubomír Galko dôrazne odmietol špekulácie niektorých médií, ktoré „spochybňujú náš úprimný záujem na porážke extrémizmu a jeho kandidáta. Sú založené na ničím nepodložených domnienkach a dostali sa úplne mimo realitu.

SaS sa plne stotožňuje s verejným prísľubom Martina Klusa, že svoju kandidatúru na župana stiahne, ak prieskumy verejnej mienky dajú vyššie šance inému demokratickému kandidátovi. To isté však očakávame my od iných demokratických kandidátov, ak bude Martin Klus z nich najsilnejší. Očakávame, že sa vzdajú v jeho prospech.“

SaS odmieta za smerodajné výsledky prieskumov v čase pred 5. septembrom, keď ešte neboli oficiálne známi všetci kandidáti na banskobystrického župana a prieskumy si robili jednotliví potenciálni kandidáti. Liberáli i Klus presadzujú dohodu demokratických kandidátov na spoločných prieskumoch verejnej mienky, ktoré určia najsilnejšieho kandidáta a vyzývateľa pre Mariana Kotlebu.

Strana SaS zároveň kritizovala zákon, ktorý presadili vládne strany, čím zmenili dvojkolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov na jednokolovú. „Stratili sme tak jediný demokratický nástroj, ako sa spojiť bez toho, aby okolo toho vznikali pochybnosti, klebety a podozrenia, ktoré dnes prospievajú jedine Marianovi Kotlebovi,“ uzavrel M. Klus.

Zdroj: Katarína Svrčeková, hovorkyňa politickej strany Sloboda a Solidarita

 

Publikované 7. 9. 2017

Comments

2 komentáre/ov - “SaS: V Banskobystrickom kraji sa zachováme zodpovedne”

 1. c - 8. September 2017 14:44

  Toto je tá strana čo jej šéf chcel dať odstrániť sochu Svätopluka z hradu v Bratislave?
  To je ten človek čo tvrdí že starý Slováci neexistovali…? To je ten človek čo podporuje legalizáciu marihuany a podporuje sobáše homo…A ten čo si dal na seba tričko s nápisom že je*** na tradičnú rodinu??
  Ahaaa…no tak toho môže podporiť len duševne choré stvorenie…

 2. spalovac mrtvol - 9. September 2017 6:30

  SaS: V Banskobystrickom kraji sa zachováme zodpovedne:
  A preto volíme Kotlebu ĽSNS.
  Al la gvardio !!!

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.