Septembrové novinky na knižnom trhu

7. September 2017 · Autor: admin 

Dvojmesačné prázdniny skočili. Prišiel september- mesiac, kedy idú deti do školy. Aj v septembri vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša knižné novinky.

Novinkami sú: Angela Marsonsová-Zmiznuté dievčatá, Ako mať lepší život, Sean McFate, Bret Witter- Tieňová vojna, Andy Jones- Keď Henry stretol Zoe, Jay Asher- Mŕtve dievča neklame, Charlotte Lucasová-Najlepší rok tvojho života. Vyšli aj tituly Marek Hamšík, 52 projektov pre mestských záhradkárov a nové vydanie knihy Egypťan Sinuhe.

Tieňová vojna je príbehom Toma Lockeho, ktorý pracuje ako elitný žoldnier pre Apollo Outcomes, úspešnú vojenskú firmu. Po návrate z misie v Líbyi mu pridelia prísne tajnú nelegálnu operáciu na Ukrajine. Má len sedem dní na to, aby zachránil rodinu známeho ukrajinského oligarchu a realizoval veľkolepú útočnú akciu.

Locke však netuší, že jeho ctižiadostivý a záhadný šéf Brad Winters sa zaplietol do vysokej geopolitickej hry s vplyvnými kapitálovými investormi po celom svete. Jediným chybným krokom riskujú všetko. A toho chybného kroku sa už možno dopustila Lockova stará láska, vojnová korešpondentka Alie MacFarlanová, ktorá impulzívnym konaním ohrozí ich život.

Locke tak musí vynaložiť všetky sily, aby predišiel zrade, ktorá by mohla vyústiť do katastrofy… a nakloniť misky mocenských váh na stranu Putinovho Ruska.

Svetlo sveta uzrela aj absolútna klasika tínedžerskej literatúry. Mŕtve dievča neklame je najoceňovanejšia tínedžerská kniha posledného desaťročia. Moderná klasika tínedžerskej literatúry 21. storočia. Clay Jensen objaví jedného dňa pred domom zvláštnu škatuľu s niekoľkými magnetofónovými páskami. Nahrala ich Hannah Bakerová – spolužiačka, do ktorej bol buchnutý. No Hannah pred dvoma týždňami spáchala samovraždu. Jej hlas na magnetofónových páskach mu prezradí, že existuje trinásť dôvodov, prečo sa rozhodla pre ten strašný čin. Clay je jeden z nich.

A keď si ju vypočuje, zistí prečo. Clay strávi noc s Hannahiným hlasom v ušiach, nasleduje jej slová po celom meste a postupne odkrýva najhlbšie tajomstvá a bolesť dospievajúceho dievčaťa.

Horúcou novinkou je titul Roman Smutný- Marek Hamšík. Inšpiratívny príbeh hviezdy slovenského futbalu, ktorý si získal srdce Talianska.Rozpráva o obyčajnom chlapcovi, ktorý to vďaka svojej ohromnej snahe, neutíchajúcej túžbe, ale aj nezbytnej pokore dotiahol zo sídliska v Banskej Bystrice cez hlavné mesto Slovenska až do Talianska, kde sa stal hviezdou veľkoklubu SSC Neapol.

Marek Hamšík je príkladom pre všetkých malých chlapcov, ktorí snívajú o kariére slávneho futbalistu. Za Hamšíkovým úspechom stojí predovšetkým tvrdá drina a bezbrehé odhodlanie bojovať a vyhrávať za každú cenu.

Na svoje si prídu aj školáci. V Kníhkupectve KnihArt nechýbajú ani publikácie: Môj školský diár, Veselá abeceda, Encyklopédia vesmíru, Hravé úlohy z nemeckého jazyka, Školský atlas sveta, jazykové slovníky a rôzna náučná literatúra pre deti a mládež.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúru, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, pohľadnice Rimavskej Soboty, CD hudobné, aj pre deti, kľúčenky s menami, hrnčeky s hudobnými kapelami. Nechýbajú ani spoločenské hry.

Nájdete tu aj doplnkový tovar:  puzzle, vonné oleje, kaballah náramky s ochrannými kameňmi, hracie i veľkonočné pohľadnice, kľúčenky, darčekové tašky a magnetky. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

Autor: Marta Kanalová

 

 

Publikované 7. 9. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.