Z činnosti Komunitného centra v Dražiciach

6. September 2017 · Autor: admin 

Komunitné centrum v Dražiciach pripravilo 30.8. 20017 zaujímavú aktivitu s názvom Varíme spolu.  Privítali sme medzi nami aj vyučenú  kuchárku Gyongyike, ktorá  nám ukázala ako správne a rýchlo pripraviť chutné občerstvenie. Zároveň nám  pripomenula,  aká je dôležitá  zelenina a ovocie pre zdravý vývoj nielen detí, ale aj dospelých.

Nakoniec sme spoločne pripravili obložené chlebíčky, očká a iné špeciality studenej  kuchyne. Veľmi nám všetkým chutili, ale prekvapila aj nátierka z krabích tyčiniek a vajíčková nátierka, ktorá  sa rýchlo  zjedla. Po týchto  „hodoch“ sme mali pre našich najmenších   prekvapenie . Tým bolo odovzdanie školských aktoviek a pomôcok budúcim prváčikom, a to:  Barborke, Zlatke a Samanthe.  Dievčatám sa darčeky od pracovníkov KC páčili.

Veľmi sa potešili, zároveň sme im popriali veľa chuti do učenia a veľa dobrých známok. Veríme, že sa im škola bude páčiť a na konci školského roka sa to prejaví na dobrých známkach  na vysvedčeniach.

Aj tento deň bol pre nás všetkých prínosom a to z viacerých dôvodov. Mali sme možnosť sa opäť stretnúť s väčšou komunitou detí a dospelých. Dokázali sme spoločne pracovať pri príprave jedál v komunitnom centre, ale najmä vytvorili sme priestor na komunikáciu, zblíženie sa s deťmi.  Bolo to   krásne ukončenie letných prázdnin. A teraz prajeme všetkým deťom veľa úspechov v škole.

Autor: Mgr. Alena Horváthová, odborný garant KC Dražice

 

 

Publikované 6. 9. 2017

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.