Tip: Originálne dekorácie z kameňov

5. September 2017 · Autor: admin 

Určite ste aj vy na svojich potulkách, alebo na dovolenke našli zaujímavé kamene, ktoré ste si priniesli domov. Ak neviete, čo s nimi, tak sa nechajte inšpirovať. Vytvorte si z nich originálne dekorácie.  Pomôcť vám môžu aj deti, ktoré nenáročné techniky hravo zvládnu.

Najskôr však treba kamene umyť, teda zbaviť prachu a nečistôt. A potom stačí už len dekorovať podľa fantázie. Ja som na kamene maľovala akrylovými farbami, pričom výtvory som napokon nalakovala bezfarebným, lesklým lakom, riediteľným vodou.

Niektoré kamene som dekorovala servítkovou technikou. Na ňu potrebujete serrvítky, lak s lepidlom na dekupáž, teda servítkovú techniku a lak riediteľný vodou. Zo servítky si vystrihnete motív, jej dve vrstvy dáte dolu, kameň natriete lakom s lepidlom na dekupáž a priložíte motív zo servítky, ktorý ešte pretriete. Po vyschnutí rpelakujete transparentným lakom. Dielka sú vodeodolné. Môžete ich použiť ako dekoráciu v interiéri, ale aj exteriéri.  Výsledok vidíte na fotografiách. Veľa šťastia pri tvorení.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 5. 9. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.