Postreh: Futbalové ihrisko na námestí či len burina ako hrom?

17. August 2017 · Autor: admin 

Myslím si, že nejeden Soboťan je hrdý na Hlavné námestie v Rimavskej Sobote, kde z každého korku dýcha história. Páči sa nielen domácim, ale aj ľuďom, ktorí mesto iba navštívili. Lenže, teraz mi námestie pripadá tak, ako keby nemalo gazdu.

Horúce letné dni a výdatné dažde spôsobili, že tam spomedzi zámkovej dlažby vyrastá burina. Miestami je porast pomerne hustý. Ako ilustrujú naše fotografie, burinu nájdete aj pred radnicou a na parkovisku.

Nespomínam si na to, žeby námestie po iné roky v lete až takto zanedbane vyzeralo. Ako keby tam malo vzniknúť futbalové ihrisko. Myslím si, že obyvatelia mesta platia dosť daní na to, aby sa samospráva, vrátane technických služieb, o námestie patrične starala. Veď centrum by malo byť výkladnou skriňou Rimavskej Soboty.

Myslím si, že v meste je dosť evidovaných nezamestnaných, ktorí by si mali odpracovať dávku v hmotnej núdzi na verejnoprospešných prácach (mnohí pritom nikdy nepracovali, len bezzásluhovo poberajú príspevky). Tak by sme ich mali vidieť v našich uliciach starať sa o čistotu a poriadok.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 17. 8. 2017

Comments

3 komentáre/ov - “Postreh: Futbalové ihrisko na námestí či len burina ako hrom?”

 1. Marta Kanalová - 17. August 2017 19:53

  Na oficiálnej stránke mesta vyšiel tento oznam: “Technické služby mesta Rimavská Sobota oznamujú občanom, že dňa 18.augusta 2017 (piatok) v čase od 6.00 hod. ráno sa bude vykonávať chemický postrek Roundupom proti burinám na Hlavnom námestí a priľahlých uliciach pešej zóny.”

  Dúfam, že zaberie, ale burinu treba aj tak vytrhať, pretože tá postrekom nezmizne.

 2. koko62rs - 17. August 2017 21:06

  Ako môže niekto dovoliť že počas pravovních dní budú používať chemcký postrek.Roundup je vysoko toxická látka ktorá sa nalepí aj na prach čo autá rozvíria a ľudia to doseba budú vdichovať. Aj na oznámenie termínu ako aj na miesto kde sa budeaplikovať sú prísné kritériá.Prečo sa nepoužíva ekologická forma čo vymislel p Rábelyi a aj používali zamestnaci TSM a to plynová fľaša na dvojkolke plus jeden meter široký horák.Ináč Roudup účinkuje tak že sa to aplikuje na listie a postrek sa dostane až ku koreňom, a tak celá burina vyschne.

 3. Richardisko - 17. August 2017 21:07

  Tá “burina” je silno zakorenená. Postrekom opravdu nezmizne. Hm… a kde idú lóve???

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.