Rapovce s morskou vodou a príjemnou vidieckou atmosférou

15. August 2017 · Autor: admin 

Pre Soboťanov, aspoň podľa množstva evidenčných čísiel vozidiel so skratkou RS, teplá voda ale aj takmer rodinná vidiecka atmosféra v Novolandii, je zrejme dosť príťažlivou, aby si necelých 37 km z centra nášho okresu odskočili na termálne kúpalisko v Rapovciach pri Lučenci.

Kúpalisko v piatkové augustové popoludnie vôbec nerobí dojem „priemyselnej výroby zisku“. Ale naopak, i pri vyše 300 návštevníkov dýcha takmer rodinnou atmosférou. No, a tá voda- zrejme z pôvodného mora a z hĺbky okolo 1.500 m- má kvalitu, k akej sa v širokom okolí nemôže priblížiť žiadna. Veď len z našich aktuálnych fotografií je viditeľná priezračnosť a čistota morskej vody. A keď hovoríme o návštevníkoch, veru, okrem mnohých domácich Lučenčanov a spomínaných Soboťanov, tam nachádzame aj zahraničné značky áut z Maďarska, Čiech i Rakúska.

Mnohé napovedajú o kvalite vody a tunajších služieb. Viacerí Soboťania, ktorých sme stretli, konštatovali, že na celom rapovskom kúpalisku je čisto a pohoda. Ocenili aj teplú vodu v bazéne pre deti. K službám len toľko, okrem klasiky- bufetov, palaciniek, lángošov, butiku so šatmi sme odskúšali aj salgótarjánske rybacie špeciality. I počet stanov, slúžiacich na prezliekanie, sa nám zdal primeraný. Možno, ako poznamenala naša mladšia známa, by sa zišli aj nejaké väčšie tobogany (ako v Bükkszéku či inde) aj pre tínedžerov a nielen malá šmykľavka.

A čo sa nám najviac pozdávalo, že v utorok hrali ľudovky typickí Detvanci pri  ľadvinkovom bazéne s najteplejšou vodou (32°C ) a v piatok pri stánkoch zas´ poltárska populárna skupina- hrajúca do tanca i na počúvanie. Nevieme, ako je to v iné dni, ale myšlienka pravidelnej hudobnej produkcie pri bazénoch sa nám veľmi pozdávala!

Autor: Viliam Vaš, foto: autor, Marta Kanalová

 

Publikované 15. 8. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.