Župní kandidáti KDH podpísali zmluvu o spolupráci

10. August 2017 · Autor: admin 

V sídle Krajského centra Kresťanskodemokratického hnutia vo Zvolene vo štvrtok podvečer, 10. augusta župní kandidáti z 13 okresov Banskobystrického kraja podpísali zmluvu o spolupráci. KDH bolo zastúpené krajským predsedom Jánom Beljakom a za náš okres signovala zmluvu Marta Kanalová z Rimavskej Soboty.

Zároveň na stretnutí prerokovali informácie o blížiacej sa volebnej kampani, ako aj o jej financovaní prostredníctvom transparentného účtu pre všetkých kandidátov.

KDH je jednou z prvých strán, ktorá má založený, takýto zákonom stanovený, volebný účet pre župné voľby 2017 do VÚC. Kandidáti hovorili aj o spôsobe vedenia kampane, oslovenia sponzorov a odlišností štýlu kampane s prihliadnutím na špecifiká jednotlivých okresov.

V závere všetci prítomní podpísali oficiálne vyhlásenie kandidátov, že súhlasia so svojou kandidatúrou pre voľby do Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja.  Kandidátne listiny budú podané začiatkom septembra. Pripomíname, že tohoročné voľby do VÚC sa budú konať v novembri. Za koalíciu strán SaS, OĽaNO, NOVA, KDH, OKS bude za župana kandidovať Martin Klus.

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 10. 8. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.