Augustové novinky na knižnom trhu

1. August 2017 · Autor: admin 

Máme tu ďalší letný mesiac- august, sprevádzaný tropickými horúčavami. Čas letných prázdnin, ale aj dovoleniek. Aj v tomto mesiaci vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša horúce novinky na knižnom trhu. Do dobrej knihy sa môžete začítať doma, alebo si ju pribaliť na dovolenku.

Novinkami sú: František Kozmon-Rosnička, Audrey Carlanová-Dievča z kalendára 3, Alison Blissová-Na veľkosti záleží, Brad Parks-Mlč ako hrob. Tipom na leto je publikácia s názvom Kam po strednom Slovensku, ktorá vám pomôže pri výbere vhodnej lokality, ak sa rozhodnete ísť na výlet. Je zostavená z najlepšieho, čo stredné Slovensko ponúka.

Vďaka praktickému zatriedeniu, mapkám, dôležitým upozorneniam aj informáciám o cenách a otváracích hodinách ponúka možnosť čo najlepšej predstavy o konkrétnych miestach. Nechýbajú ani rady o ideálnom dopravnom spojení a prístupe. Nezabudlo sa ani na rodiny s deťmi, ktoré využijú informácie o stupni náročnosti a dĺžke vytipovaných trás alebo nevyhnutných peších presunov.

Ženy si môžu do kufra na dovolenku pribaliť oddychové romány Porcelánová láska od Kristíny Ježovičovej alebo Vesmír je ženatý od Karin Krausovej. Tínedžerkam sú určené knižky Rebelka a Modelka, ktoré napísala Holly Smalová, vyšla aj kniha od spisovateľky z Rimavskej Soboty Myrty Hlušíkovej s názvom Žiaden káčer navyše.

Ak vás zaujíma história a láska, prečítajte si vášnivý príbeh Františka Jozefa a Sissi s názvom Sissi-náhodná cisárovná. Píše sa rok 1853 a Habsburgovci sú najmocnejší panovnícky rod v Európe. Ich ríša sa rozprestiera od ruských hraníc na východe po Taliansko na západe, od Nemecka na severe až po Balkán na juhu. Cisár František Jozef je mladý a bohatý – je najvyšší čas, aby si našiel manželku.

Pätnásťročná bavorská princezná Alžbeta – Sissi cestuje na habsburgovský dvor so staršou sestrou Helenou, ktorú zasnúbili s mladým cisárom. Krátko po príchode sa ocitne pred nečakanou -dilemou: nechtiac sa totiž zaľúbi do sestrinho ženícha a získa si jeho srdce. František Jozef odstúpi od pôvodnej ponuky k sobášu a pred všetkými vyjadrí svoj úmysel vziať si za ženu Sissi.

Mladučká Alžbeta sa ocitne na najzradnejšom cisárskom dvore v Európe. V snahe udržať si cisárovu lásku, získať si ľud a celý svet obracia naruby zaužívané politické a rodinné vzťahy a väzby.

Román je plný historických detailov a očarujúcich postáv, vďaka čomu ponúka úchvatný pohľad na jeden z najfascinujúcejších panovníckych rodov v histórii a vrhá nové svetlo na oslnivú habsburskú ríšu a jej očarujúcu a milovanú cisárovnú.

Pretože škola sa blíži škola, od 10. augusta bude v Kníhkupectve KnihArt v Rimavskej Sobote prebiehať akcia Návrat do školy so zľavami na vybrané tituly kníh pre školákov. Potrvá do konca tohto mesiaca.

Kníhkupectve KnihArt nájdete aj množstvo ďalšej literatúry pre deti a mládež. Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúru, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, pohľadnice Rimavskej Soboty, CD hudobné, aj pre deti, kľúčenky s menami, hrnčeky s hudobnými kapelami. Nechýbajú ani spoločenské hry.

Nájdete tu aj doplnkový tovar:  puzzle, vonné oleje, kaballah náramky s ochrannými kameňmi, hracie i veľkonočné pohľadnice, kľúčenky, darčekové tašky a magnetky. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).Autor: Marta Kanalová, zdroj: Kníhkupectvo KnihArt

 

Publikované 1. 8. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.