Malý návštevník potešil múzeum

31. Júl 2017 · Autor: admin 

K letným prázdninám a dovolenkám neodmysliteľne patria aj prehliadky hradov, zámkov či múzeí. Spája sa tak príjemné s užitočným. Veď máme bohatú históriu, o ktorej my sme mali aj niečo vedieť, a byť na ňu hrdí. Počas leta návštevníci zavítajú aj do Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote. Je piatym najstarším múzeom na Slovensku.

Jeho vznik siaha do roku 1882. Hlavným zameraním múzea je dokumentácia prírody a spoločnosti historického regiónu Gemera a Malohontu. Špecializáciou múzea od roku 1996 je dokumentácia hmotnej a duchovnej kultúry Rómov v širšom regióne. Okrem stálej expozície si návštevníci môžu pozrieť aj aktuálne výstavy. Lákadlom je aj múmia- dáma menom Tasheritnetiak, ktorá žila ešte pred Kristom.

Pracovníkov múzea, aj dlhoročnú riaditeľku PhDr. Oľgu Bodorovú, nedávno potešil malý návštevník. Zanechal po sebe na asfalte kriedový nápis: „Emil má rád múzeum.“ Zrejme chcel takto vyjadriť svoju spokojnosť s prehliadkou tejto inštitúcie. Nápis je zároveň ocenením mravenčej práce muzejníkov.

Autor: Marta Kanalová, foto: Gemersko-malohontské múzeum

 

Publikované 31. 7. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.