Rozprávka: Ako chcel kráľ potupiť kráľoviča

31. Júl 2017 · Autor: admin 

V jedno krásne slnečné sa náš milý kráľ z Orlieho kráľovstva zase prejavil ako hulvát. Nestačilo mu, že na začiatku mesiaca červenec sa už konečne začal červenať za svoje skorobreznové hákové výčiny. V drieku červenca sa však ukázal ako totálny šmejd, keď chcel svojho potenciálneho uchádzača o trón zozadu ponížiť a možno aj uraziť…

Čerňák, ako ho prezývali poddaní, prikázal svojim trubačom, aby začali o mladom kráľovičovi- toť uchádzačovi o trón- rozširovať, že to čo nemá v hlave, má poniže svojho pása. Zrejme myslel na chýbajúce maslo na hlave kráľoviča a jeho hodné bôčiky okolo hrdinského drieku. Dokonca čierny panovník dal vyvesiť i maľbu onoho uchádzača do okna na svoju vývesku.

Avšak mladý kráľovič nelenil a obratom poslal kráľovi čierno-bielu maľbu vychtrlého jazdca, cválajúceho pod zástavou Hypochodrie a oblečeného v čiernom župane. Na základe tohto zaujímavého darčeka si kráľ uvedomil svoje faux pas a na druhý deň už trubači prestali vytrubovať, ba dokonca aj kráľovičovu podobizeň si odložil z okna do šifónu.

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 31. 7. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.