Názor: Dinosaury ešte nevymreli?

1. August 2017 · Autor: admin 

Správnejšie by som mala napísať dinosauri, pretože nemám na mysli na dávne ťažkotonážne tvory, ktoré sa pred niekoľkými miliónmi rokov pohybovali na našej Zemi. Píšem o politicky dosadených vysokých funkcionárov vo verejnej správe, ktorí už dávno dovŕšili dôchodkový vek a mali by si užívať zaslúžený odpočinok.

Namiesto toho sa zubami-nechtami držia funkcií ako kliešte a užívajú si benefity, vrátane vysokých výplat a nemalých dôchodkov. Mnohí z nich sú vedúci úradov, jednotlivých oddelení alebo riaditelia organizácií patriacich pod verejnú správu.

Neprogresívni, skostnatení, spomalení, usadení na svojich stoličkách, niektorí aj senilní, prijímajúci spiatočnícke rozhodnutia. Nehovoriac o tom, že sa často zbavujú šikovných, mladších podriadených, aby ich náhodou nepreskákali. Výnimkou nie sú ani poniektorí starostovia obcí a primátori miest.

Myslím si, že by bolo načase, keby vláda zrušila súbeh poberania dôchodkov a výplat v štátnej a verejnej správe. A ak chcú dôchodcovia-funkcionári či úradníci ešte pracovať, nech idú podnikať. Tak, ako platia vekové obmedzenia pre sudcov alebo prokurátorov, to isté by malo platiť aj v týchto prípadoch, aby mohli uvoľniť miesta mladším, dynamickým ľuďom. Osobne by som im obmedzila vek pri výkone funkcie na 65 rokov.

Pretože ak sa má naša spoločnosť rozvíjať a napredovať, mali by ju riadiť šikovní ľudia v strednom veku. Tých však často „dinosauri“ nechcú pustiť na ich miesta…

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 1. 8. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.