Poznámka: Aký odkaz zanechalo ľudstvu zjavenie vo Fatime?

15. Máj 2017 · Autor: admin 

V sobotu, 13. mája uplynulo sto rokov, odkedy sa trom malým deťom- Lucii (10), Františkovi (9) a Hyacinte (7), zjavila Panna Mária vo Fatime, v Portugalsku.  Historické pramene uvádzajú, že 13. mája 1917 vyhnali deti stádo oviec na pastvu do odľahlej rokliny. Popoludní zrazu uvideli dva jasné záblesky svetla a Pani odetú v bielom, jasnejšiu ako slnko, ktorá sa vznášala nad dubom.

Ja prichádzam z nebies,“ prihovorila sa vystrašeným deťom a uistila ich, že im neublíži. Povedala im, aby sa na to miesto vrátili v nasledujúcom polroku vždy 13. v mesiaci. Následne boli deťom vyjavené tri proroctvá. Prvé bolo videním pekla, kam padajú duše biednych hriešnikov.

Druhé proroctvo sa týkalo konca vojny a zla z Ruska: „Aby sa tomu predišlo, budem žiadať zasvätenie Ruska môjmu Nepoškvrnenému Srdcu… Ak prijmú moje požiadavky, Rusko sa obráti a budú mať pokoj. Ak nie, roznesie svoje bludy do celého sveta, šíriac vojny a prenasledovanie cirkvi. Dobrí budú mučení, Svätý Otec bude veľa trpieť, mnohé národy budú zničené….“ Toto tajomstvo súviselo s revolúciou v Rusku, ktorú viedol Lenin, a  komunizmom. Ten sa rozšíril do mnohých krajín a v mene tejto ideológie prišlo o život 100 miliónov ľudí.

Tretie Fatimské tajomstvo bolo odtajnené až v roku 2000. Vo výjave, ktorý opísala Lucia, mal byť predpovedaný atentát na pápeža Jána Pavla II. Zaujímavé je, že náboj, ktorý Svätého Otca zranil, umiestnili do koruny sochy Fatimskej Panny Márie vo výklenku.

V súvislosti so zjaveniami sa uvádza aj tzv. Tanec slnka. Nevšedný úkaz sledovali vo Fatime 13. októbra 1917 desaťtisíce ľudí. Vtedy sa vraj dažďové mraky roztrhali a ukázalo sa slnko, ktoré sa začalo točiť a meniť farby, čo trvalo asi 10 minút. František a Hyacinta zomreli čoskoro po zjavení, Lucia sa dožila dlhého veku, tento svet opustila až v roku 2005.

Možno neveriacim pripadá tento príbeh ako rozprávka, ale mestečko Fatima je už sto rokov vyhľadávaným pútnickým miestom a zjavenia fascinujú celý svet. Mnohí veriaci pritom tvrdia, že ich modlitby sú vyslyšané. Veď Fatimská Panna Mária predpovedala aj pomoc všetkým, ktorí sa k nej obrátia v modlitbách. Ponúkla šancu na záchranu ľudstva z hroziacej katastrofy.  A dokonca Portugalsko bolo uchránené pred svetovými vojnami a komunizmom.

Lenže, napriek týmto proroctvám to v súčasnosti vyzerá tak, že svet sa nachádza na pokraji duchovného, morálneho i politického zrútenia. Mnohí ľudia sa bezhlavo naháňajú za peniazmi a materiálnymi vecami, ako keby boli posadnutí mamonom. Hodnoty, akými je rodina, čestnosť, spravodlivosť, ustupujú do úzadia. Nehovoriac o nezmyselných vojnách, politických škandáloch, korupcii, arogancii moci či amorálnom správaní sa niektorých ľudí (nevera, nenávisť, sebeckosť, klamstvá, intrigy, strkanie nosa do životov iných ľudí…). Morálka absentuje aj v podnikateľskom prostredí a človek sa nespráva dobre ani k prírode. Zastaví sa tento trend niekedy? Alebo čaká ľudstvo katastrofa?

Autor: Marta Kanalová, zdroj: Wikipédia

 

Publikované 15. 5. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.