Blíži sa 28. snem Združenia miest a obcí Slovenska

10. Máj 2017 · Autor: admin 

Po 28-krát sa zídu starostovia a primátori na rokovaní najvyššieho orgánu Združenia miest a obcí Slovenska. Aj tohtoročný snem bude sprevádzať účasť najvyšších ústavných činiteľov, poslancov parlamentu, ministrov, ale aj vysokých štátnych úradníkov a hostí zo zahraničia.

„Združenie miest a obcí Slovenska je najväčšia reprezentatívna organizácia miest a obcí na Slovensku a dovolím si tvrdiť, že aj v Európe. Naším členom je takmer 96 % samospráv. Aj to dokazuje, že rokovanie bude o všetkých miestnych samosprávach a ich obyvateľoch,“ konštatuje predseda ZMOS Michal Sýkora.

Podľa jeho slov pravidelná účasť najvyšších ústavných činiteľov a ďalších predstaviteľov ústredných orgánov štátnej správy, sociálnych partnerov zo zamestnávateľskej sféry, odborov a záujmových organizácií dokazuje, že ZMOS je právom vnímaný ako silný a zodpovedný subjekt.

Po vystúpení najvyšších ústavných činiteľov a zahraničných hostí bude nasledovať pracovná časť snemu, kde sa delegáti budú venovať aktuálnej situácii, problémom miestnej územnej samosprávy a schváleniu priorít Združenia miest a obcí Slovenska na nasledujúce obdobie. Druhý rokovací deň bude pokračovať diskusiou delegátov a schválením uznesenia 28. snemu.

Záver prvého dňa rokovania bude tradične venovaný kultúrnemu programu. Sprievodnými podujatiami bude vyhlásenie výsledkov súťaže „Oskar bez bariér 2016,“ ktorá je pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR a tiež vyhlásenie ocenenia v rámci „Komunít priateľských deťom a mladým ľuďom.“

„Snem aj sprievodné podujatia budú vysielané na internete prostredníctvom technického riešenia na webovej stránke ZMOS. Takto chceme priblížiť pracovný snem a kultúrne podujatia kolegyniam a kolegom, ktorí sa nemôžu snemu zúčastniť snemu, ale aj pracovníkov, ktorí pôsobia v samospráve a rovnako širokej verejnosti, “ približuje zámer živého vysielania Michal Sýkora.

Zdroj: Michal Kaliňák, hovorca a tajomník rady expertov Združenia miest a obcí Slovenska

 

 

Publikované 10. 5. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.