Druhé miesto v celonárodnej literárnej súťaži patrí Adriáne Gavurovej

9. Máj 2017 · Autor: admin 

Dňa 25. apríla 2017  sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie druhého ročníka  celonárodnej literárnej súťaže Práva detí, očami detí, ktorá sa konala  pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Organizátorom tejto súťaže je  Rada pre práva dieťaťa – Slovenská republika a Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Do súťaže bolo zaslaných neuveriteľných 1500 súťažných prác. O  to väčšie je naše potešenie, že žiačka základnej školy Štefana Marka Daxnera z Rimavskej Soboty Adriána Gavurová získala v tejto literárnej súťaži, do ktorej sa škola zapojila prvýkrát, druhé miesto vo svojej kategórii za odbornej a ľudskej podpory pani učiteľky Mgr. Jany Husztyovej.

Porota hodnotila štyri kritériá: porozumenie téme, literárnu úroveň, emočnú silu a v neposlednom rade gramatiku. Slávnostné vyhodnotenie sa konalo na Smolenickom zámku v rámci medzinárodnej konferencie o médiách, za účasti asi 200 vedcov,  pedagógov a odborníkov na mediálnu komunikáciu. Súťažné práce museli byť spracované ako literárny útvar, sloh alebo novinársky žáner. Nebola vyhlásená kategória pre poéziu.

Adriána Gavurová uspela vo veľkej konkurencii  s poviedkou,  ktorej názov je Bezcitná istota. Poviedka bola spracovaná na jednu z troch súťažných tém a to: „Kto mlčí, keď sa deje zlo, stáva sa spolupáchateľom zla.”

Zdroj: Mgr. Jana Husztyová, ZŠ Š. M. Daxnera Rimavská Sobota

 

Publikované 9. 5. 2017

 

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.