Okresná rada KDH v Tisovci

9. Máj 2017 · Autor: admin 

Druhé posnemové zasadnutie rimavskosobotskej Okresnej rady Kresťanskodemokratického hnutia sa konalo 4.mája 2017 v Tisovci. Udialo sa to na základe pozvania predsedu tamojšieho Kresťanského klubu KDH Roberta Boháčika, ako aj rozhodnutím januárového zasadnutia Okresnej rady KDH.

V úvode zasadania OR-KDH (ktorá sa konala v klubovni miestneho Domu kultúry) privítal členov a domácich členov KK-KDH už v úvode zmienený predseda klubu. Po povinných procedurálnych otázkach, okrem klasických vnútrostraníckych otázok, sa rozoberali najmä nadchádzajúce jesenné voľby do samosprávnych orgánov vyšších územných celkov- predsedu a poslancov do Banskobystrického samosprávneho kraja. Po politickej správe predsedu Okresného centra KDH Viliama Vaša (ktorá sa týkala najmä zasadaní krajských rád a celoslovenskej rady, ako aj vnútorných problémov jednotlivých kresťanských klubov v okrese) nasledovala ako druhá, správa o stave členskej základne a zaplatení členských príspevkov, ktorú predložil regionálny tajomník KDH Štefan Vaclavik. K obidvom bodom sa rozpútala široká diskusia členov rady (najmä bývalá predsedkyňa OR-KDH Anna Pötheová, Mária Zdechovanová, Viliam Vaš), ale hojne sa zapojili do nej aj členovia tisovského kresťanského klubu.

V tretej časti sa okresná rada zaoberala najmä novembrovými voľbami do VÚC. V rámci diskusie bol prednesený bod o predvolebnej spolupráci s inými stranami. Na základe rozhodnutia celoslovenskej rady KDH (Zvolen 11.3.2017) i okresná rada odmietla spoluprácu v týchto regionálnych voľbách so Smerom-SD, ako aj so stranami z vládnej koalície. Naopak, rada hlasovala a jednoznačne prijala uznesenie o podpore koalície stredopravých štandardných strán súčasnej opozície. Okresná rada bude podporovať vznikajúcu spoluprácu strán SaS, OĽaNO-NOVA, KDH, zároveň nevylučuje zo spolupráce ani ďalšie strany (SMK, SDKÚ-DS) ktoré prejavia záujem o spoločný postup vo voľbách do BBSK. Program koalície, kandidátov, volebnú kampaň, volebné komisie bude OR-KDH schvaľovať až v letných mesiacoch po podpise koaličnej zmluvy.

Nasledujúce zasadnutie okresnej rady bude v Hnúšti na základe pozvania predsedníčky tamojšieho Kresťanského klubu KDH Márie Zdechovanovej.

Autor: Viliam Vaš, foto: KDH

 

Publikované 9. 5. 2017

Comments

5 komentáre/ov - “Okresná rada KDH v Tisovci”

 1. c - 9. Máj 2017 15:17

  Aj toto je nekonečný problém a dôvod klesania preferencií KDH a v konečnom dôsledku aj toho kde KDH je dnes…
  “SaS, OĽaNO-NOVA, KDH, zároveň nevylučuje zo spolupráce ani ďalšie strany (SMK, SDKÚ-DS”….proste hocikto…
  SAS!?Veď to je strana liberálov…zástancov LGBTI,neznášajúca cirkev..,atď..proste morálny hnoj…
  SMK!?Proti Slovenska šovinistická strana ktorá neznáša Slovenský štát-viď konania poslancov RS parlamentu!!
  Pokiaľ sa KDH nevyprofiluje jasne kto a čo je-tak nikde sa nikdy nedostane!

 2. Viliam Vaš - 9. Máj 2017 21:40

  c- Vidím, že máte úprimnú starosť o stav a budúcnosť KDH. Chápem Vaše obavy, ale nebojte sa, KDH má jasnú líniu a vďaka tomu, že sme urobili po parlamentných voľbách razantný rez (vymenili sme takmer celé predsedníctvo, skoro 1/2 je nových okresných predsedov, prijali sme nový štatút hnutia, pripravili sme nový programový dokument Nový November a vedenie KDH prešlo skoro celé Slovensko, tak už chýba len vyššia aktivita samotných členov a výsledky sa skôr-či neskôr dostavia !
  Už aj ostatné prieskumy politických preferencií napovedajú, že Reštart sa vydaril.
  Aj samotní kresťania a tým i konzervatívni voliči čoskoro prídu na, KTO zastupuje skutočne ich životné záujmy. :-)

 3. c - 11. Máj 2017 19:19

  Ak je toto jasná nová línia-teda tie strany s ktorými chcete spolupracovať-tak zbohom…percentá budete mať rovnaké ako naposledy…

 4. Viliam Vaš - 12. Máj 2017 8:16

  Asi sa nechápeme. Takže ešte raz: KDH má svoju jasnú líniu, hodnoty, program a praktickú politiku. V tej poslednej časti má aj uznesenie: So Smerom-SD do VÚC-kárskych volieb nejdeme (a ani s ďalšími súčasnými vládnymi stranami), ale budeme hľadať spoluprácu so stranami ochotnými podieľať sa na rozvoji BBSK.
  PS- O naše parlamentné percentá sa nemusíte obávať- rozhodnú voliči až vo voľbách v roku 2020.

 5. PRISRO - 18. Máj 2017 3:25

  “Troška” argumentuj mvoj zlatý chlapec

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.